Löytyykö aikuisille 40 /ikäihmiset mistään omaa keskustelupaikkaa?
Yksinäisten yksineläjien määrä kasvaa vuosittain ja varmasti moni kaipaisi asiallista keskustelua seksistä ja muihinkin seksiin liittyvistä asioista ikäistensä kanssa.
Yksinäisten yksineläjien määrä kasvaa vuosittain ja varmasti moni kaipaisi asiallista keskustelua seksistä ja muihinkin seksiin liittyvistä asioista ikäistensä kanssa.
Vastaukset 6
Vanhimmat
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=2000000000000016&conference=558&subcat=170
Pitänee hiukan tarkentaa xD
Henkilökohtaisesti kaipaisin sellaista keskustelupaikkaa jossa voi "pähkäillä" vaikkapa vaihdevuosien myötä lisääntyneestä seksin tarpeesta ja kuinka yleistä se on muilla ikäisilläni naisilla ja miehillä.
Mitään erillistä 40-80 vuotiaille suunnattua osiota täältä ei löytyne, ainoastaan hajanaisesti erillisinä yksittäisinä keskustelun aloituksina siellä täällä?
Olen 6-kymppinen vapaa mies ja halut kasvaa päivä päivältä. Niin kenen kanssa keskustella aiheesta, kun ei vaimoa/ ystävätärtä jonka kanssa napsuttelisi aamuin/illoin peiton alla/päällä, tai sohvapöydällä hitaasti nauttien. Näin oloneuvoksena aikaa olisi, ja vielä kykyäkin!
Pitäisikö pistää anomus ylläpitoon että avaisivat meidänlaisille oman alueen.
Luultavasti muitakin meidän ikäisiä sellaista keskustelupaikkaa kaipailee?
Ja mainostaa tietysti pitäisi että saataisiin riittävästi väkeä:
HUOMIO HUOMIO!
Naiset ja miehet 40-80v.
olisiko seksikeskustelun tarvetta :)
Yritä sitä,olen kyllä hengessä mukana että kyseinen kanava/ sivu perustettaisiin. Siellä sekä naiset että miehet voisivat kertoa toiveistaan, haluistaan, fantasioistaan, tehdä ehkä treffejä. PS: ei tullut tuo nimimerkki mieleen, menköön nyt noin. Seuraan kiinnostuneena tilanteen kehittymistä.
Tänne palstalle kyseisestä asiasta? jättää ne tyhjäpäiden kommentit lukematta ;)