Eilinen Samulin "kirkkokonsertti"

Mitä mieltä olette eilisestä Samuli Edelmannin konsertista Vrk:n kirkossa ?
Itsestäni se oli loistava, tälläisia lisää, saadaan ihmisiä kirkkoon!
7643
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

..ehkä pikkuisen vähemmän puhetta olisi riittänyt. Luulen kuitenkin, että Samulia pikkuisen hermostutti aluksi niin kuin hän sanoikin. Toivottavasti tulee vielä kolmaskin virsi-cd!

Äänestä

Väkisin tehty "laulaja" kuka tahansa pystyy hoilottamaan tuolla lailla.

Äänestä
  • kuka vaan, toden totta. Mutta ei niinkuin Samuli, joka oli aivan loistava. Todennäköisesti sä itse oot joku 165 senttinen, laulutaidoton analfabeetti, joka savolaiseen tyyliin ootvaan kateellinen sellaisille, joilla on todellisia lahjoja. No älä ole pahoillas. Onhan sullakin lahja: sä erotat ja haistat lahjakkuuden ja oot siitä kateellinen!

    Äänestä

  • pystyy kirjoitti:

    kuka vaan, toden totta. Mutta ei niinkuin Samuli, joka oli aivan loistava. Todennäköisesti sä itse oot joku 165 senttinen, laulutaidoton analfabeetti, joka savolaiseen tyyliin ootvaan kateellinen sellaisille, joilla on todellisia lahjoja. No älä ole pahoillas. Onhan sullakin lahja: sä erotat ja haistat lahjakkuuden ja oot siitä kateellinen!

    ei voi kauhalla vaatia. Niin tais käydä tuolle tollolle, joka ei ymmärtäny Edelmannin konsertista mitään. Miks se ylipäätään vaivautu menemään koko konserttiin (miköli oli edes paikalla). Eiköhän joku Jaakko Teppo tai Anneli Mattila olis sopivaa kamatsua dillelle!

    Äänestä

  • Onhan Edelmanilla hieman persoonallinen tyyli fraseerata virsiä, mutta kyllä hän osaa ottaa yleisönsä ja olihan kyse myös lauletusta Jumalan sanasta.

    Äänestä

Erinomainen konsertti! Hienoa Varkauden seurakunta, toimintanne on mennyt viime vuosina aimo harppauksen eteenpäin. Kotiviestin mukaan ensi viikollakin näyttää olevan lisää konsertteja tiedossa. Mukavaa kun meille varkautelaisille järjestetään kyyti konserttiin.

Äänestä

Hieno konsertti!

Hyvä tunnelma, taitava laulaja ja yhtye, esityksissä vaihtelevia sävyjä, tarinoita virsien taustoista, hyvä äänentoisto = ammattitaidolla ja sydämellä tehty!!!

Kiitos!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


samed kirjoitti:

Mitä mieltä olette eilisestä Samuli Edelmannin konsertista Vrk:n kirkossa ?
Itsestäni se oli loistava, tälläisia lisää, saadaan ihmisiä kirkkoon!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu