Mitä mieltä olette eilisestä Samuli Edelmannin konsertista Vrk:n kirkossa ?
Itsestäni se oli loistava, tälläisia lisää, saadaan ihmisiä kirkkoon!
Itsestäni se oli loistava, tälläisia lisää, saadaan ihmisiä kirkkoon!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
..ehkä pikkuisen vähemmän puhetta olisi riittänyt. Luulen kuitenkin, että Samulia pikkuisen hermostutti aluksi niin kuin hän sanoikin. Toivottavasti tulee vielä kolmaskin virsi-cd!
Väkisin tehty "laulaja" kuka tahansa pystyy hoilottamaan tuolla lailla.
kuka vaan, toden totta. Mutta ei niinkuin Samuli, joka oli aivan loistava. Todennäköisesti sä itse oot joku 165 senttinen, laulutaidoton analfabeetti, joka savolaiseen tyyliin ootvaan kateellinen sellaisille, joilla on todellisia lahjoja. No älä ole pahoillas. Onhan sullakin lahja: sä erotat ja haistat lahjakkuuden ja oot siitä kateellinen!
ei voi kauhalla vaatia. Niin tais käydä tuolle tollolle, joka ei ymmärtäny Edelmannin konsertista mitään. Miks se ylipäätään vaivautu menemään koko konserttiin (miköli oli edes paikalla). Eiköhän joku Jaakko Teppo tai Anneli Mattila olis sopivaa kamatsua dillelle!
Onhan Edelmanilla hieman persoonallinen tyyli fraseerata virsiä, mutta kyllä hän osaa ottaa yleisönsä ja olihan kyse myös lauletusta Jumalan sanasta.
Erinomainen konsertti! Hienoa Varkauden seurakunta, toimintanne on mennyt viime vuosina aimo harppauksen eteenpäin. Kotiviestin mukaan ensi viikollakin näyttää olevan lisää konsertteja tiedossa. Mukavaa kun meille varkautelaisille järjestetään kyyti konserttiin.
Hieno konsertti!
Hyvä tunnelma, taitava laulaja ja yhtye, esityksissä vaihtelevia sävyjä, tarinoita virsien taustoista, hyvä äänentoisto = ammattitaidolla ja sydämellä tehty!!!
Kiitos!