kaadetaan metsää?
Miksi kisalan
vierestä
51088
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
mistäs kannon alta oot herännyt...olet ainut joka ei tiedä mitään..
Siihen tulee uusi TOKMANNI.
Olisi siihen voinut sijoittaa jotain muutakin, kuin jonkun väsähtäneen halpamarketin. Turhaan kaadetaan metsää. Omasta mielestä se Tokmanni ei istu siinä kohdin yhtään maisemaan. Mitäköhän seuraavaksi? Marketti Kinon viereen?
Paikka on TODELLA oudosti valittu. Kunta möi tontin pilkkahintaan, ja nyt on koko Kisalan ympäristö piloilla. onnetonta. Ja kun lisäksi tokmannin rakennukset on niin RUMIA! Ja sellanen ruskea hökötys rakennetaan pilaamaan monen sadan (?) ihmisen maisemaa ikkunoistaan, ja sitten meluhaitat päälle!
- Mitä on tässä lie muuta ajateltu kun rahaa? Liikemaailma pyörii omien lakiensa mukaan, mutta eikö kunnan johdolla pitäs olla jonkinlainen vastuu ihmisten viihtyvyydestä? Sen uuden tokmannin olisi voinut rakentaa sen uskomattoman kalliiin (ja myös ruman) kerrostalon paikalle vanhan Tokmanin viereen! ja tarvitaanko koko halpahallia, isompaa kun tämä entinen? Kuulin jotta alkuperänen paikka ois ollu jossain varpasentien varrella mutta se oli liian kallis ja kaukana. Kallis siis sille Kakkosele, mikä se on, joka sen ketjun omistaa. Niin sitten kunta tuli hätiin. Että osaa tuommonen maiseman raiskaus keljuttaa!!!
uimahalli tietenkin, on muuten hyvällä paikalla siinä, hitsinhitsi.