Eli kuinka lämmintä huhtikuussa suunnilleen on? Itse olen lähdössä silloin Malagaan ja haluaisin tietää
Kuinka lämmintä Malagassa on huhtikuussa?
7
10613
Vastaukset
- Promedios históricos
http://espanol.weather.com/climate/annualClimo-Malaga-SPXX0052?month=4
- Bonaerence
Kyllä noilla alueilla kuiteskin on lämpöisempiä paikkoja päivisin vaikka olisi keskitalvi, varsinkin kun on aurinkoista ja tuuletonta. Yhtäkkiä huomaa olevansa kuin kesässä. Em. arvot ovat vain keskiarvoja.
- Pukeutuja
Päivällä on noin 18--23 ,yöllä 6--8 astetta vähemmän lämmintä,, mutta rannan kylmä merituuli on kosteaa ja käy luihin ja ytimiin vielä huhtikuus- sakin, älä mene rannalle asumaan,ainoastaan käy.
- sitruunapuuut
Oli tosi lämmintä ainakin vuosi sitten huhtikuun lopulla. Meillä oli mökki vuokrattuna vähän matkaa Malagasta ja päivät otimme aurinkoa uima-altaalla. Illat ja yöt olivat viileitä. Aika monet ravintolat olivat myös kiinni vielä huhtikuussa, mutta kotiin palasimme todella ruskettuneina. Oikein hyvää lomaa!
- malagan matkaaja
Hei.
Olemme menossa naisporukassa toukokuussa Malagan nurkille, mitä kautta vuokrasitte huvilan? Oliko kallis, toimiko kaikki ok?
Kiitos - espanjanmatkalainen
malagan matkaaja kirjoitti:
Hei.
Olemme menossa naisporukassa toukokuussa Malagan nurkille, mitä kautta vuokrasitte huvilan? Oliko kallis, toimiko kaikki ok?
KiitosHei, olen vuokrannut useita huviloita www.homeaway.com tai www.homeaway.fi Hyvät sivustot ja paljon tietoa kohteista. Viime Pääsiäisena vuokrasin huvilan Alicanten lähistöltä 470€/viikko ja mahtui 4-6 hlöä; oma uima-allas ja kaunis piha sekä merenranta n 100 m päässä. Päivisin 20-25 astetta ja altaassa 16-17.
- No problemas
Olin huhtikuussa -08 kaksi viikkoa Malagan seudulla ja asuin aivan rannassa. Oli lämmintä ja aurinkoista, tuli hyvä rusketus, eikä ollut mitään ongelmia tarkeamisen kanssa, ei edes rannassa. Oli ihanaa kävellä pitkin rantahiekkaa, kun puuttui se väenpaljous, joka oli jo sitten seuraavalla käynnilläni pari kk myöhemmin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?847142Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277089Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1176225Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455424Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845328Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635235Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus415120Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274605Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv193565Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003410