Kiikaritähtäin

USA:sta

Onko kellään kokemusta kiikarin tilaamisesta USA:n nettikaupoista? Siellä olis laatuvehkeitä kuten Leupoldia ja Burrista kohtuuhintaan. Osa liikkeistä toimittaa myös Suomeen. Dollari on viime aikoina vahvistunut mutta hinnat ovat kuitenkin vielä kilpailukykyisiä vaikka ALV:n lisää hintaan. Tullin osuus lienee aika pieni jos menee ollenkaan.

3

803

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sisällä
    • -mize-

      Itse olen haaveillut litton merkkisestä kiikarista 56:lla etu linsillä,,,, todella laatu kiikari,,,,, hintakin olisi vaan 999, dollaria mutta se kyseinen liike ei toimittanut ulkomaille,,,,, tietäisiköhän kukaan mistä niitä saisi tilattua. huhujen mukaan ainakin jennien ja israelin armeijat käyttävät tätä kyseistä kiikaria jossakin määrin.

      • Viänäse Tumi

        Minähä oonnii liittynynnä ussempaa aseketjuu Jenkkilöessä. Sillä jätkät myyvät kiikarloetaa, uusija ja käätyttyjä, huippuhalavalla täkäläesee sarvikuonomuan hintaa verrattunna.
        Pistoolkiikarloeta oonnii usseemmannii tilaellu. Jätkät tuovat ovelle ja rahti aenoastaa 11.95 taaloo, lisseevät hintaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      66
      3412
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      46
      3222
    3. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      2887
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      46
      2589
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1973
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1860
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1646
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      87
      1525
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1340
    10. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      39
      1331
    Aihe