Onko islam = väkivalta?
Käyttikö Muhammad 1600-luvulla islamin levittämiseen nykymittapuun mukaan terrorismia?
Islam =
10
228
Vastaukset
- eika lopppua nakyvissa!
kokoraamatunhistorian ajan niinkuin Jumala enneusti.
1 mooses 16,12 Aabrahamille kostautui kun han ei luottanut Jumalan lupaukseen!
Siispa tuli tama villiaasi!
http://www.kabbalah.torah-code.org/torah_codes/quarrel/quarrel3.shtml - sinun paikkasi on arabiassa!
TAALLA SINA OLET INDIFEL, KAFIR JA SAASTUT
ja joudut jumalasi kiroanaksi!- ja ravoitukset!
Suura 14,4 ! -Pitako kafiirin opetta sinulle koraania?
Muitakion kohtia loytyisi.. - olen lukenut koraanin ja to...
Olen lukenut koraanin ja Torahin erittain huolellisesti ja harkiten ja tehnyt valintani jossa ei ole epailystakaan virheesta!
minun valintani On Torah ja voit uskoa etta en tule koskaan taydessa ymmarryksessani tekemaan , sanomaan enka edes ajattelemaan mitaan israelia vasttaan! PISTE!
Joten saat painua hanta koi[piesi valissa nuokemaan kamelien p..tta!
Vie spicututot mukanasi evaaksi!
.ja tietenkin vahemmistovaltuutettu, puumalainen ja sickman...
-viela parempi jos kidnappaaatte heidat lunnaita vastaan! (tiedathan erikoisosaajana miten)
-pankaa summa korkealle, meila on rahaa! - aloittaja
olen lukenut koraanin ja to... kirjoitti:
Olen lukenut koraanin ja Torahin erittain huolellisesti ja harkiten ja tehnyt valintani jossa ei ole epailystakaan virheesta!
minun valintani On Torah ja voit uskoa etta en tule koskaan taydessa ymmarryksessani tekemaan , sanomaan enka edes ajattelemaan mitaan israelia vasttaan! PISTE!
Joten saat painua hanta koi[piesi valissa nuokemaan kamelien p..tta!
Vie spicututot mukanasi evaaksi!
.ja tietenkin vahemmistovaltuutettu, puumalainen ja sickman...
-viela parempi jos kidnappaaatte heidat lunnaita vastaan! (tiedathan erikoisosaajana miten)
-pankaa summa korkealle, meila on rahaa!Kritisoinko minä juutalaisia tai Torahia? EN!
PISTE!
No mistä vitusta tämä kaveri tänne pöllähti?
- .....
...Kaikenlaisia vastauksia sitä saakaan, kun yrittää kysyä yksinkertaista kysymystä!!!
- aloittaja
Ei vielä yhtäkään asiallista suhtautumista aloitukseen.
Missä vika? Ei kai vain islamissa... - Franck_2
jaa-a. Koraani sisältää kyllä kehotuksia ja opetuksia rasismiin, väkivaltaan ja julmuuksiin. Tai ainakin näin länsimaisesta näkökulmasta kivitykset, pakkoavioliitot, epätasa-arvo, ei-islamilaisten julmat kohtelut, 9-vuotiaan naiminen ovat barbaarisia ja julmia. Ainakin minun näkökulmasta (tavallinen suomalainen pulliainen) islam on kehoituksineen ja oppeineen todella väkivaltainen ja julma uskonto ja poliittinen aate.
Mitäs mieltä muut ovat?- jakewaits
...suoraselkäinen.
Sen voi sanoa vielä lyhyemminkin, jos haluaa:
islamiiin perustuva sharia on barbaariaa.
Huom. piste.
- Kysmys3 (rek.)
"Onko islam = väkivalta?"
-Valitettavasti on, islamin omien lähteiden mukaan.
"Käyttikö Muhammad 1600-luvulla islamin levittämiseen nykymittapuun mukaan terrorismia?"
-Korjaan sen verran, että Muhammed eli 600-luvulla. Vastaus kysymykseesi on valitettavasti kyllä. Yhtenä esimerkkinä valtavasta määrästä raakuuksia eräs Muhammedin suorittama joukkomurha: Juutalaisen Quizah-heimon kaikkien miespuolisten, puberteetin saavuttaneiden jäsenten – heidän lukumääränsä ollessa 600-900 – joukkomestaaminen Medinan torilla heitä varten kaivettuihin joukkohautoihin (Lähteet mm. Ibn Ishaq, 462; Sahih Bukhari, vol. 4, book, 56, no. 2813).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet
Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.282693Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli642628Kemijärven festarit 2025
Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️151694Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!
Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h1281408- 1021407
- 1021377
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?241183Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411106Kalateltta ja Siipiteltta
Siipiteltasta ei saa ruokaa ollenkaan ja ovatko työntekijät ihan selvin päin siellä. Kalateltassa taas lojuu käytetyt la141083Jännä tunne kun ekaa kertaa elämässään tuntuu siltä
Että on tarkoitettu jollekin. Saattaahan tuo olla että on sekaisin kuin seinäkello, mutta silti tunne yhteenkuuluvuudest59995