Kuten jo provojen määrästä voi nähdä Audi on se kadehdituin ja halutuin merkki. Tosin köyhillä provoilla ei ole varaa ostaa kuin nettiautosta se halvin.
Audi - kadehdituin merkki
Huomattu on
13777
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Olen kanssasi samaa mieltä.
Audi
Mercedes Benz
Bmw
Porsche
Ferrari
Maserati
Lamborghini
Bentley
Rolls Royce
Bugatti
Nämä ainakin ovat kadehdituimpien automerkkien listalla.
Muuten hyvä mutta muut saksalaismerkit ei kuulu tuolle listalle.
Kaikilla ei todellakaan ole varaa Audiin vaikka se olisi kuinka hyvä. Puolta halvemmallakin saa toki kelpo kulkineita ja uusina. Kuka perkele nyt loppuunajettuja Audeja riesakseen ostaisi.
Mun muijalla on niin retee perse että sä kadehdit mua.. ..josset vielä niin viimeistään sillon ku näät sen tiukois housuis.
Olen tossa pistänyt merkille että Audimiesten muijat on rumia ja isoperseisiä hirviöitä.
Kundikaverini on todella komea, miehekäs ja sporttinen.
pari vuotta vanha, siitä vaan ostamaan, niin ei tarvitse enää "kadehtia".
Muutama tonni tuohon veroja päälle.
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=80401693&__lp=5&scopeId=C&sortOption.sortBy=pr
ice.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=1900&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&minFirstRegistrationDate=2006-01-01&maxFirstRegistrationDate=2007-12-31&maxPrice=20001&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&customerIdsAsString=&lang=de&pageNumber=1
Ainahan meitä rikkaita ja tyylikkäitä(muita parempia) ihmisiä on kadehdittu.
skodat ajossa. Eli tyylitajua löytyy.
halpakin audi on hyvä. se vaan on tyhmää maksaa liikaa.
en ostaisi koskaan uutta audia (en tosin mitään muutakaan merkkiä), varsinkaan kun lukee käyttäjien tosi tarinoita uusista audeista. ei mitään kaunista luettavaa. arvon aleneminenkin on jotain järkyttävää, minimissään 5t€ vuosi.
jokatapauksessa ei ole audi tehnyt enää c4-korimallin jälkeen kunnollista autoa.
Kaveri yrittää vaihtaa uutena ostamaansa A6 2,4 V6 Avantia -05 rek ns. vanhempi korimalli pro-jotain -varustuksella, jossa autoon on ladattu kaikki mahdolliset härpättimet. Maksoi uutena yli 50000e ja nyt 3,5 vuotiaana 70tkm. ajettuna siitä tarjotaan vaihdossa uuteen A3:n 17900e!
Siis 3,5 vuotta ja 35000e arvonlaskua! Jos tämä oli merkkiliikkeen vaihtotarjous uuteen samanmerkkiseen, niin mitähän lainkaan muut?
Itse myymällä olisi saanut enemmän. Tuossa on vain yksi mutta, tuollaista 2.4V6 koneista ei halua kukaan; syö vitusti eikä kulje mihinkään.
Ei ole vaihtanut eikä noilla hyvityksillä vaihda. Eihän se juuri mihinkään kulje mutta aika tyylikäs peli on mustalla värillä ja kermanvärisillä täysnahoilla.
Kukapa kadehtisi moista vikapesää joka viettää suurimman osan ajasta korjaamolla