Siis oikeneeko, vai jatkuuko syöksy. Ihmisen asialla kaikki tuntuivat olevan...myös aikaisempien kausien edustajat. Menivätkö äänestäjät edelleenkin vipuun...vai joko on opittu ?
Kohta ratkeaa
tulevaisuuden suuntaviivat
5590
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei veret seisauttava, vaan tasaisesti ovat kolme suurin puoluetta. Mitään suurta yllätystä ei varmaankaan tule koska ennakkotulos tuollainen.
Ja mikä puolue voittaa,tää syöksykierre on vääjäämätön köyhille alaspäin.Työssäkäyvätkään ei enää alkallaan elä.Jotkut elää herroiks.
ketä äänestää. Äänestämättä jättäminen on myös suurta hölmöyttä.
Näyttäs puolet edustajista vaihtuvan. Mutta ihan liikaa vanhoja naamoja on menossa läpi. Jotkut ovat siis sitä mieltä, että asiat ovat kunnossa. Että semmonen tapaus.
Varkauden kaupungin sivuilta, mitä pitää sisällään eri halllintokuntien tekemät palvelustrategiat = talouden tasapainottamiseksi.
Ja ei välttämättä ole kaikkien mieleen, mitä tuleman pitää.
täydellisesti.... eikä ole viisastakaan. Valitettavasti tämä pelastautumisoperaatio ei ollut näin yksinkertainen.
Ja strategiosta puuttuu monta hyvää vaihtoehtoa, toivottavasti uusi valtuusto lähtee liikkeelle avoimin ovin ja ottaa huomioon myös muut mahdollisuudet.
Maailma, Varkaus mukaan lukien muuttuu koko ajan, niin täytyy myös keinojen muuttua. Viime vuonna ei tiedetty kaikkea