Tässävaiheessa on toiseksi eniten ääniä varkaudessa.Pidä meidän pienien puolta.Muista äänestäessä meitä eläkeläisiä,työttömiä,invaliideja ja lapsia.Kiitos ja sydämestä onnea.
Jyrki Haapala
ONNEA !
71682
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Onnea Jyrkille! Vaikka kuinka ihmiset arvostelevatkin, Jyrkillä on sydän paikallaan ja toimii täysin järjen mukaisesti, erittäin paljon hyvää on saanut aikaan. Sen tulee vielä moni myöntämään Varkaudessakin.
Tätä minä pelkäsinkin. Kyllä varkautelaiset on helposti höynäytettävissä. onneksi olen kohta entinen varkautelainen. Tämä mies on päästään vialla.
Varmastikin saamme parannusta esim. olemassa olevien ampumaratojen kehittämiseen ja Varkauden kaupunki osallistunee sen rahoitukseen. Onhan ampumaurheilu liikuntalain mukaan saava julkista tukea, jota ei ole vielä oikein herunut.
Samalla nuorisotyön osuutta voitaisiin lisätä ja ohjata nuoria monipuolisten harrastuksten pariin.
ihme jos et ole leppävirralle tai pieksämäelle muuttamassa..kun noin kärkkäänä arvostelet siellähän ne muutkin fiksut asuu
Kun Haapalalle ei jää aikaa hoitaa poliisitehtäviä! On pikkuisen huono juttu!
Vaan purnaatte ja kaikkea muuta keksitte.Älyäisitte edes onnitella Jyrki Haapalaa.Ei se rikollisuus mihinkään lisäänny,jos Haapala on politiikassa mukana ja vilkuilee väliin mitä teillä on päällä.
Mutta eikös tämä ole se kaiken hallitsevien natisijoiden palsta, mihin päästellään kaikki hölmöydet mitä kullakin, milloinkin ja kenestäkin on sanottavaa. Ollaan olevinaan niin pirun viisaita, jotta oikein joskus naurattaa lukea näitä homeroksien lausuntoja. Jos joskus vähän asiasta yrittää juttua vääntää, niin jo pomppas heti seuraavassa säkeistössä. Onnea ja menestystä kuitenkin kaikille valituiksi tulleille valtuutetuille homma ei ole helppo, oli sitten pappi, lukkari, poliisi tai vaikka hanslankari saati taivaanrannan maalari!