Alumiinisilikaattia

hiekaksi?

Olen kahlannut kirjoituksia siitä läpi ja pitkään olin jo sillä kannalla että kyllä sitä voi laittaa mutta yhden nekatiivinen viesti pidemmästä kokemuksesta hieman sai empimään eli. 2 vuoden alumiinisilikaatin käyttö voi alkaa liuottaa jotain vedenlaatua heikentävää.

Onko jollain nyt mitään sanottavaa asiaan?

Kun haluaisin joko juuri tummaa tai sitten ihan vaaleaa hiekkaa mutta kaippa tuo bilteeman vaaleakin menee..

1

296

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -Rihma-

      Ei alumiinisilikaattia akvaarioon, käytä oikeata hiekkaa! Jos muita sävyjä haet, käy kuikkaamassa eri rautakauppojen hiekkatarjonta kuten Maxit.
      Luonnosta löytyy runsaasti kaunista hiekkaa kun kiertelee muutaman hiekkamontun tai hiekkarannan tuntumassa..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      53
      3856
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      89
      2216
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      1902
    4. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      22
      1743
    5. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1506
    6. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      21
      1373
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      15
      1132
    8. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      31
      1108
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      106
      1013
    10. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      79
      1012
    Aihe