nukutuksesta herääminen

kuinka kauan menee että kani pystyy pomppimaan jo ihan kunnolla nukutuksen jälkeen? meijän pupu sai nukutuksen 3 ½ tuntii sitten.. nyt se jo ryömii ja yrittää pomppii.. mitä jos se repii tikit? :( (kani oli kastraatiossa)
3782
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Meillä pupu nukkui koko yön. Leikattiin hampaat.

Äänestä
  • paljonko maksoi hampaiden leikkaus? Mistä kaupungista olette?

    Äänestä

No... Meillä yritettiin heti pomppia heräämisen jälkeen mutta eihän siitä tullut mitään... Kyllä se sitten muutamisen tunnin päästä pomppi jo suht normaalisti mutta sanoisin kyllä että seuraavana päivänä vasta ollaan "Kunnossa". Jos kani yrittää repiä tikkejä niin pitää vain yrittää estää... Nostaa pään ylös ym... Meillä ei onneksi tätä ongelmaa ollut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tia-Maria kirjoitti:

kuinka kauan menee että kani pystyy pomppimaan jo ihan kunnolla nukutuksen jälkeen? meijän pupu sai nukutuksen 3 ½ tuntii sitten.. nyt se jo ryömii ja yrittää pomppii.. mitä jos se repii tikit? :( (kani oli kastraatiossa)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu