Eikö kukaan muu tosiaankaan ole huomannut että Tuuli on oikeasti talon tyhmin nainen? Ihme narisija, jolla ei ole mitään annettavaa taloon. Kaisa-Reetan sanoin "Väritön, mauton, hajuton" kitisijä, jonka narinaa ei vain jaksa kuunnella! Ihan turhaan Chipaa ja Anniinaa haukutaan tyhmäksi, kun Tuuli on oikeasti se suurin bimbo talossa!
Tuuli on tyhmä!
kjejejejjejejejej
101106
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tuulin söpöys antaa moisen puutteen anteeksi!
Teron ihailussa, ihmettelemisessä ja nuolemisessa. Itehän Tuuli ei sitä vielä tajua, että Tero käyttää hyväkseen ihan kybällä, lupas sen jo Mariannelle. Voi, voi, Tuuli parka.
Tuuli ei ole ilkeä. Ja on uskaltanut pitää oman mielipiteensä monessa asiassa. Mitä ei voi sanoa kaikista talon asukkaista.
Terio ja Tuuli keskusteli juuri tästä asiasta pitkät jutut. Tero sanoi Tuulille että tämä on ainut nainen talossa, kenen kanssa hän voisi kuvitella jotain. Molemmat oli sitä mieltä että kummallakaan ei ole tarkoitus tehdä talossa mitään "juttuja" sillä se saattaa aiheuttaa talossa epäsopua sun muuta. Tuulia oli kiusannut juuri tämä hyväksikäyttö ajatus mutta minusta selvittivät sen asian aika hyvin.
Tuuli on todellakin tyhmä, itsekäs ihminen. Ja osaa välttää kaiken puuhastelun keittiössä.
Ensimmäisenä on meikkaus, ja loppusuoralla voi jonkun kulhon tuoda pöytään, siinä kaikki.
Kuitenkin on syömässä jonon ekana.
Kikattaa kuin pieni murkkuikäinen, hyi hitto.
Tuuli on talossa täysin turha, mitäänsanomaton ja mitäänsaamaton asukas. Tiskailee joskus astioita, muuten ei osallistu ruuanlaittoon. Hiljainen missukka, jolle tärkeää on vain näyttää hyvältä. Lapsellisen mustasukkainen Terosta. Alkanut ärsyttävästi nalkuttamaan Terolle. Hihittävä ja kiljuva kakara.
Tuulissa ei ole mitään söpöä, ihme narisia ja vinkuja. Itse pelehtiin miesten kanssa sängyssä, ja sitten alkaa jälkeenpäin ihmetellä että tuliko "hyväksikäytetyksi". Ei Tuulia kukaan ole pakattanut pussailemaan ja nukkumaan Teron kanssa.
Muutenkin ihmetyttää että Tuuli koko ajan vihjailee Terolle, että tämä ei saisi puhua tai tehdä mitään kenenkään muun tytön kanssa talossa. Juuri tyypillinen psyko mustasukkainen nainen, miten se voi olla mustasukkainen jo nyt vaikke he eivät edes seurustele!
ripustautuja. Käyttäytyy omistavasti, huomauttelee Teron alkoholinkäytöstä, on mustasukkainen etc. Lapsellinen ainakin on, mutta tuon ikäiselle ihan normaalia.
Tuulissa on ihan selvät ripustautujan merkit. Mutta lapselliselle käytökselle ja bimbomaisuudelle ei ikä ole mikään syy! Tuulihan on jo 23! Eli yksi vanhimmista tytöistä talossa... Tuuli käyttäytyy ja puhuu kuin joku 17 vuotias. Itse 23-vuotiaana minulla oli jo yliopistotutkinto ja työskentelin johtamistehtävissä!
Niinpä!