Tuli tiensä päähän, tuli uusia valistuneenpia valtuutettuja.Vanhoja lähti nuolemaan haavojaan. Toki samaan menokelkkaan olisi voinut pistää muutaman ylemmän virkamiehenkin.
Kajaani sai mitä tilasi
älytön maahanmuuttopolitiikka
7852
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
ketä pahimpia ja surkeimpia vanhoja joutui lähtemään? Se tässä on vähän huonoa että noita fanaattisia maahanmuuttaja-hyysäreitä sinne taisi nyt päästä lisää...
Komeasti valittiin : Ei me niin köyhiä olla: Mukaan että heilahti.
Kurjistaminen jatkuu , meiltä ei kysytä mitään niin kauan kun löytyy yksikin kiiltelevä euro kaupungin kassanpohjalta, se kiikutetaan sitten sinne ??????
taaveja lähti. En parhaalla mahdollisella muistelullakaan muista tippuneita, eli kärkipolitikot kaikista puolueista jatkavat.
Laitoinkin useamman kerran ennen vaaleja viestin tänne, että tosiasiassa vaihtuvuus on kovin pieni. Vaikka se omassa pikku pämmykässä tuntuu, että kaikki kulkee minun oman mieleni mukaan, asia on juuri päinvastoin. Enemmistö jyrää ja Kajaanin politiikka pysyy linjoiltaan presiis samanlaisena.
Kepu jyrää ja muut peesaa parhaansa mukaan.
Täällä sitten pähkäillään miten saavat rahat riittämään kaikenmaailman vesiliikuntakeskuksiin ym. kun verokertymä vaan supistuu. Kovaa vääntöä käydään vielä näilläkin palstoilla.
Ulkoistamalla mahdollisimman paljon toimintaa ja lopettamalla suosimasta omia kainuulaisia-yrityksiä saataisiin kaupungin kirstun varoja säästettyä huomattavasti.
Kajaani infon ulkoistamisen kanssa, säästöjä olisi tullut roppakaupalla mutta ei tullut mitään edes siitä, sellaista se on.
Miten meni Kaupungin teatterin kanssa, entäs runoviikko.
Kaupungin teatteriväki mäkeen ja kesäteatterit tilalle esityksineen myös talvikausina taso ei ainakaan laske ja saisivat toimintaansa rahoitusta omalla työllänsä eikä niikuin nämä ylimitoitetun teatterin viisikymmentä ammattilaista :) ja kaupungin ei tarvitsisi kun antaa tilat harrastaja teatterilaisten käyttöön.