miten voin pärjätä turnauksessa jos koko ajan käteen tulee 6 2 tai 7 3 10 2 eri maata vielä!
alussa sain AA että sain tuplattua stäkin sen jälkeen blidit söi stackiani huonojen korttien takia!
yhestikki pääsin AK:llani QK:ta vastaan ja puolet stäckistä meni kun vihu veti suoran! sitte rupesin odottamaan isoa paria ja sinnehän ne chipit meni kun minulla oli 825 chippiä jäljellä ja oli big blid niin pakkohan AQ:lla oli mentävä all in loput 325 niin eiköhän small blind maksa A10:lla ja saa sen 10!
ei siinä mitään mutta kun oli varmaan yli 100 jakoa ja kerran sain AA ja sitte pari kertaa AQ AK ja niillä hävisin bad beattiin!
olisko jollakin hyviä turnausvinkkejä. vituttaa ku aina ennen rahasijoja bublessa tipahtaa pois! pitäiskö bubble vaiheessa aina foldata AK AQ ja semmoset isot vetokädet! varsinki jos vastassa on iso stackinen fisu! jopa AA.lla joskus pari kertaa tipahtanu bubble vaiheessa! mistä se johtuu! ei livessä niin tapahdu! kun kaveriporukassa pelataan mutta aina netti turnauksissa sama homma!
miten ihmeessä!
???????
1
496
Vastaukset
- ?????????????????
ja nyt kun on tottunut pelaileen näillä paska netti saiteilla!
ja kun seuraavan kerran pelaa livenä kavereitten kanssa niin tulee all init maksettua kaikilla maailman värin ja suoran vedoilla AA:ta vastaan, mutta ei se livessä onnistu niinku netissä. ei silloin tuu sitä suoraa tai väriä koska livepakassa on kuitenkin kaikki maat tallessa toisin kun nettipokeri pakassa! tuntuu että netissä löytyy vain pataa ja ristiä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841656Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2691561Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2711298Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691272- 56887
- 66854
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em65853- 41836
Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40831Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44791