Moip olen jo 16v poika ja mulla on liian kireä esinahka en saa vedettyä sitä taakse et terska näkyy, en ees puoleksi? Haittaako liian kireä esinaka seksissä vai pitäiskö huolestua?
Ei vittuilijoita!
Ei vittuilijoita!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
venyttelet vähitellen vaikka suihkussa niin sen pitäisi auttaa.
Jos ei ala löystymään niin käväise lääkärissä.
oon kokeillut venyttää ei löysty ja minnekkää lääkärille en ruve näyttää sitä enkä mitään leikkausta halua! vastatkaa toho ekaa viestiin
kyl se vaa haittaa. seksis esinahka vedetää kokonaa taakse.
Et jos ei suihkus ala venyy ku venyttelet suihkus ni sit vaa seisokkiin ja laitat esinahkaa jotain käsirasvaa tms, mut ei mitää vaarallist ettei tuu allergiareaktioo. ja vetelet pikkuhiljaa taaksepäin. muutaman viikon ajan aina vaan VÄHÄN lisää, ettei repeile eikä tule rakkuloita.
Mut älä rupee joka päivä oikein kunnol masturboimaan, siten saat sen varmasti kipeeks, ei sais sattua.
Ja jos noi ei auta, ni sit on melkest pakko mennnä lekuril näyttää, et se kertoo miten saadaan kuntoon (kannattaa ottaa mies lekuri, jos naisel et viitti näyttää, ei se sun miehisyyttäs mieti).
Jos runkkaaminen ei tee kipeätä, niin ei seksinkään pitäisi. Jos ongelmia on, kannattaa yrittää liukuvoiteen kanssa (sitä saa mm. apteekista). Kondomistakin on apua.
Liian kireätä esinahkaa kannattaa venytellä eri suuntiin päivittäin. Tuloksia voi odottaa muutaman viikon tai kuukauden kuluttua riippuen nahkasi kireydestä. Esinahkaa venytettäessä on muistettava, että ei yritä vetää nahkaa kokonaan terskan taakse liian aikaisessa vaiheessa. (Sitä ei välttämättä saa enää takaisin eteen omin avuin ja jos nahka on vielä tiukka, saattaa kiireellinen ympärileikkaus olla välttämätön.)
Huolestua ei kannata.
no jes en ole ainakaa ainut kenellä aivan sama ongelma ..:S