Miten rapu näyttää

ihastumisensa

Omalla kohdallani rapu oli ihastumisvaiheessa ystävällinen ja hymyili paljon, otti rohkeasti katsekontaktin ja selvästi hermostui läsnäolostani:)

Nykyään hän on kuulemma "rakastunut", mutta välttelee silti minua. Välillemme ei voi koskaan rakentua suhdetta, sillä olemme varattuja tahoillamme.

Vältteleekö rapu minua vai omia tunteitaan minua kohtaan? Olisi helpottavaa ymmärtää ravun käyttäytymistä, sillä välttely harmittaa minua. Minulla on vieläkin lämpimiä tunteita häntä kohtaan, vaikka ymmärrän, että meistä ei koskaan voi tulla mitään.

Pelkääkö rapu minua vai omia tunteitaan? Minua on jäänyt häiritsemään aiemmin paljastettu tunnustus "rakastuneisuudesta"...

Unohtuuko ravun ihastus ja "rakastuneisuus" yhtä usein ja nopeasti kuin se alkaakin?

4

2246

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rapuNana

      ei ole vain yhtä rapua ja hänen tyyliä.jokaisella ravulla(kin) omat luonteet ja tavat hoitaa asiat niinkun kaikilla muillakin.kun mä rakastun niin musta tulee aluks sen kohteen kanssa kahdenkesken vähän ujo,porukassa olen kun ei mitään : )mä en koskaan unohda rakastumista ja sitä tyyppiä johon mä oon ollut rakastunut.mä tuun aina välittämään siitä tosi paljon. mä tekisin sen ihmisen eteen kaiken ja haluun että sillä on asiat mahd hyvin.mä luulen että tämä sun rapu edelleen rakastaa sua ja välttelee sua sen vuoksi.jos se on itsekkin varattu niin se on nyt uskolinen sille toiselle,mutta sä oot sen sydämmessä myös rakas ihminen,olen varma ja.se kunnioittaa sun suhdetta sillä lailla myös.rapu ei tuu sörkkiin sun omaa suhdetta se ei ole rapujen tyyliä. mä rapuna en rakastu koskaan kevyesti enkä unohda ihmistä joka on saanut mun siihe rakastumaan,en koskaan.kyllä se susta selvästi välittää edeleenkin,selvä tapaus mun mielestä.

    • harvinaisen hankala rapunainen

      anteeksi.kömpelö.viestini.mutta.näppäri.on.rikki.ja.sillai.eikä.välilyönti.toimi.
      minä.olen.rakastunut.vain.kerran.ja.se.ihminen.jäi.sydämmeeni.pysyvästi.
      yhdyn.rapunanan.viestiin.minulla.alkaa.heti.ahistamaan.parisuhde.
      kun.saan.sen.kenet.haluan.Olen.nyt.löytänyt.miehen.joka.ei.ahdista(vielä).
      ja.haluan.pysyä.hänen.kanssaan..
      Aiempi.mies.johon.rakastuin.alkoi.siinä.samassa.ahistamaan.kun.sain.
      hänet.pitkän.pommittamisen.jälkeen.Siitä.on.noin.vuosi.ja.nyt.vasta.kun.löysin.
      toisen.samankaltaisen.miehen.olen.lakannut.hakkaamasta.päätä.seinään.kun.
      päästin.rakkauteni.menemään.
      Kyllä,rapunaiset.ovat.hankalia.

    • jos saa kysyä

      missä tapasit tämän ravun? Missä päin Suomea?

    • sinä et saa

      ensinnäkään, sinä et saa olla ihastunut tuohon rapuun! Älä enää kuvittelekaan, että onkohan se nyt ihastunut vai ei. Kuten itse sanoit, olette varattuja ja se on nyt ihan sama, että onko se ihastunut vai ei. Lopeta väärinteko ja tee hyvää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2514
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2481
    3. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      29
      2370
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      92
      1866
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      27
      1661
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      311
      1655
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1486
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      72
      1339
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1078
    10. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      11
      1053
    Aihe