mukaan yhtiövastikkeen saa vähentää vuokrasta kokonaisuudessaan.
Näin eräs kaveri sanoi minulle tänään kirjaston vessassa.
Näin eräs kaveri sanoi minulle tänään kirjaston vessassa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tapailet siis hemmoja vessassa
käydä vessassa julkisella paikalla, seurausta läskin hirmuvallan aikaansaama murskattu itsetunto. Sitä se vuosikausien hoonaus teettää.
Jos haluaa verrata eri asumismuotojen kuluja, niin kannattaa laskea niin, että vähentää yhtiövastikkeen vuokrasta, jäljelle jäävä on todellinen asunmiskulu, vuokrahan sisältää tuon vastikkeen tavallaan ja omistusasunnossakin se yleensä lankeaa maksuun jos normi kerrostalo, turhaan yrität sotkea tätäkin asiaa, omat asiasihan sinä oletkin jo sotkenut.
Loppuosan vuokrastani saan kuitattua talletusteni koroilla tosin juuri nyt talletusten määrä laskeekin sitten inflaation verran, kun olen noin 15 vuotta asunut omassa ennen tätä niin on kertynyt jo säästöjä. Tulevassa deflaatiossa säästöt on paras juttu ja jättivelka huonoin ;)
Tuskinpa ymmärsit ;( mutta väliäkös sen.
WHAAT?! xD mitä ihmeen höpinää tämä on?
"Jos haluaa verrata eri asumismuotojen kuluja, niin kannattaa laskea niin, että vähentää yhtiövastikkeen vuokrasta,"
Eli vastaavasti velkaisen omistusasujan kulut ovat pelkät asuntolainan korot? Niinkö?
ja osalla korot kokonaan, niin sehän tarkoittaa sitä että asuminen omassa on ihan ilmaista.
BUBUBUHAHHAHAHAA
Voi helvetti, tätä on odotettu varmaan yhtä innokkaasti kuin negatiivistä alennusta.
BUBUUBAHAHHAHAHA