Varkauden paikalliset julkkikset

Kertokaahan minulle ketä ne on!
224762
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

"Juna män justiinsa" eli Esa Pakarinen junior.

Äänestä

Juu, näin se on.

Äänestä

Tän paikkakunnan julkkikset on luokkahitsareita ne on käyny ajamassa pummin sadoissa maissa tuhansilla työpaikoilla.

Äänestä
  • mut mä osaan ja mä olen paras hitsari, muut on fistareita.

    Äänestä

  • Urpo kirjoitti:

    mut mä osaan ja mä olen paras hitsari, muut on fistareita.

    huomenna tulee 8v täyteen Mä olen se
    HITSAAJA !

    Äänestä

Varkaudessa ole ketään täys järkistä saati julkkiksia.

Äänestä

Eikös Matti ja Liisa olleet paljasjalkaisia varkautelaisia. Vai olivatko nekin lapinlahtisia kun ne siellä matkustelivatkin?

Äänestä

niitä, jotka on muuttaneet pois! Niistä riittää juttua ja juorunpoikasta moniksi vuosiksi eteenpäin.

Äänestä

Varkautelaiset julkkikset pitävät matalaa profiilia.

Kaupunki on niin pieni, ettei tänne pääse edes piiloon...

Kaikki kunnia heille, mutta tuskin kukaan heitä paikkakunnalla tuntee.

Äänestä

Esim:
Kwanin Mariko on syntyny Varkaudessa!
Esa Pakarinen("Pekka Puupää") oli Varkautelainen!
Sisäministeri Kari Rajamäen tietää jokainen Varkautelainen!!
Kaikkien nimiä en muista, mut sieltä on myös useita muusikkoja ja kirjailijoita!

Äänestä
  • Muusikko Rele Kosunen on kotoisin Varkaudesta.

    Äänestä

  • okk kirjoitti:

    Muusikko Rele Kosunen on kotoisin Varkaudesta.

    Ei ole mistään kotosin

    Äänestä

siis keitä on juuri NYT....

Äänestä

Gunnar..

Äänestä

Tuksu Tukiainen on kuuluisin Varkautelainen

Äänestä
  • Tukiaisen sukulaisilla oli vaate- vai kenkäpaja varkaudessa? Näin kuulin eräältä Lehtoniemen hurjalta matematiikan lehtorilta

    Äänestä

eikö nämä tämän hetken politiikot ole kuuluisia jo etelä-suomessa asti hyvistä päätöksistää...uskon että heistä löytyy hyviä ja turhia julkkiksia..

Äänestä

Tangokuninkaalliset esiintyivät vasta TV:ssä, Petri ja Tiina. Petri aivan loistava näyttelijä myös, Kettusen Marianne skä muutama politikko, urheilijoista löytyy myös suosikkeja ja mukavia imisiä ylipäätään.

Äänestä

Esa Pakarinen(" Pekka Puupää n") oli Varkautelainen!

Äänestä

makkara-juuso

Äänestä

siis makkara-juusto
juustomakkara
ei tavallista makkaraa

Äänestä

siis-ei
ei juustomakkaraa vaan tavallista makkaraa

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


mervi kirjoitti:

Kertokaahan minulle ketä ne on!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu