Hei,
pitäisi hakea terapeutti. Onko kellään hyviä kokemuksia jostain terapeuteista? Ketä suosittelisitte?
pitäisi hakea terapeutti. Onko kellään hyviä kokemuksia jostain terapeuteista? Ketä suosittelisitte?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
-
Turusta, Tampereelta, Toijalasta, Töysästä?
Helsingistä, kertokaa myös hinnoista jos teillä on kokemuksia.
-
Jos psykoterapeuttien työtilanne pääkaupunkiseudulla on edelleen sama kuin se on jo vuosia ollut, niin voit ajatella olevasi onnekas jos löydät edes jonkun terapeutin jolla on vapaita aikoja.
Eeva Laaloa EN suosittele kenellekään.
Yksi psykoterapeutti suositteli juuri häntä... Mitä vikaa hänessä olis?
-
No jos haluat tulla petetyksi niin mikäs siinä, mene ihmeessä.
Pettää lupauksensa ja "myy" potilaansa luottamuksen.
En aio mennä hänelle. Muillakin on ollut huonoja kokemuksia hänestä. Ootko löytänyt sen jälkeen paremman terapeutin?
-
Ilman nykyistä en todennäköisesti olisi hengissä. En tiedä onko hänellä vapaita aikoja, mutta psykoterapeuttiluetteloa selaamalla voi joku vapaakin löytyä.
Uteliaisuudesta kysyn, minkälaisia kokemuksia olet kuullut muilta?
http://www.psyli.fi/liitteet/psyli-00010528-2.pdf
on hänestä erittäin hyvät kokemukset. Laalo on todella sinut itsensä kanssa ja on potilaalle mitä parhain psykoterapeutti.
-
Hmm, kumman naamansa kanssa hän mahtaa sinut olla?
Petti omat lupauksensa ja kolme vuotta terapiaa meni viemäristä alas.
Käski mennä julkisen puolen palveluihin kuten kaikki tämän alan ihmiset pääkaupunkiseudulla..sinne vaan jonottamaan vaikka sieltä ei mitään apua saa paitsi jonottamalla ikuisuuden.
Masennus on kuulemma sellainen hetkellinen mielentila joka menee ohi kun tekee vaan töitä aamusta iltaan.En ole vielä tavannut yhtään kyseisen alan lääkäriä joka oikeesti ottaisi potilaan todesta.
Älkää uskotko psykoja !
Eivät osaa.
Ottakaa elämä omiin käsiin vain hullu tarvii psykoa. Vrt esim Rmk hullu näyttelijä. Et kai halua hulluksi.
Ajattelemisen aihetta omalle elämälle.
terveisin
Tifoso
Onko ihan pakko kommentoida yli 10 vuotta vanhoihin keskusteluihin?