Kihloihin tarvisi päästä ja äkkiä. Ongelmana vain on että löydä tarpeeksi ilmaista sormusta. Viihteelläkäymiseen ja harrastuksiin uppoaa niin paljon rahaa että sormuksen pitäisi olla ilmainen. Ehkä jonkun puolen prosenttia kuukauden palkastani voisin sijoittaa. Olen harkinnut kaikkea kivisormuksesta terässormukseen. Mutteritkin ja sahatut putkenpätkät ovat käyneet mielessäni. Tuohi ja tinasormukset saattaisivat kiinnostaa...
Kiireellistä ja ilmaista apua kaivataan.
Mistä ilmainen sormus?
16
3843
Vastaukset
- Nimetön
Miksi on kiire kihloihin?
Sormus ei ole pakollinen asia kihlautumisessa. Kihlaus on parin keskinäinen sopimus naimisiinmenosta.
Jos taas viihteellä käyminen on tärkeämpi kuin se kumppani, niin sääliksi käy kumppania. - sen verran
latvakakkosen vikaa että unohda koko juttu ja elä vain viihteellä
- pbpbpbp
..niin tai jättäkää välillä viihteellä käynti välistä ja pistäkää ne ryyppyrahat sormukseen.. hyvin monet kihlaukset ja avioliitot päättyy kun ryypiskellään ja hups.. petetään... (SURULLISTA MUTTA TOTTA!)
..tai miettikää uudestaan, kumpi on tärkeempää.. kullan kainalossa vietetty koti-ilta vai jatkuva baarissa hyppiminen?..oihan sitä välillä kotiakkin kutsua kavereita ja ostaa itse juomat.. siinäkin säästää
..toinen vaihtoehto.. mun tuleva anoppi antoi oman kihlasormuksensa, että saan tehdä siitä itselleni mieluisan vihkisormuksen. - ihan oikiasti
pbpbpbp kirjoitti:
..niin tai jättäkää välillä viihteellä käynti välistä ja pistäkää ne ryyppyrahat sormukseen.. hyvin monet kihlaukset ja avioliitot päättyy kun ryypiskellään ja hups.. petetään... (SURULLISTA MUTTA TOTTA!)
..tai miettikää uudestaan, kumpi on tärkeempää.. kullan kainalossa vietetty koti-ilta vai jatkuva baarissa hyppiminen?..oihan sitä välillä kotiakkin kutsua kavereita ja ostaa itse juomat.. siinäkin säästää
..toinen vaihtoehto.. mun tuleva anoppi antoi oman kihlasormuksensa, että saan tehdä siitä itselleni mieluisan vihkisormuksen.neuvo tosissasi? Voiko noin totista torvensoittajaa ollakaan joka tämän ironiaa ei ymmärrä?
- - D
Kaupoissa on purkkapallokoneen vieressä joskus sormuksia. Maksaa max. 2 euroa. Lisäksi yllätysfaktori, tuleeko Batman vai Mikkihiirisormus!
- TeininäKihloihinÄkkiä
Mikkihiiri tai Batmansormukset olivat olivat hyvä idea. Ja on siinä varmaan jotain romanttista kun sitä yhdessä mietitään kumpi on kumpi. Ikävä kyllä voiton ideoissa vei se että ei sormusta tarvi olla lainkaan! YES! Nyt menenkin pyytään toista kihloihin, tai no lähetän hänelle tekstiviestin.
- tekstiviestiä
Kuule se tekstiviestin lähettäminenkin maksaa. Entäs jos laittaisitkin vain sähköpostilla? Ja koska aika on rahaa, niin mahdolisimman lyhyt viesti, ettei aika kulu kirjoittamiseen. "mentäskö kihloihin, vast. pian" vois olla semmoinen sopiva viesti.
- - D
Haha. Mustakin se on hyvä idea. :D
- Sormusehdotukseni teille:
- D kirjoitti:
Haha. Mustakin se on hyvä idea. :D
irroittakaa tyhjistä virvoitusjuomapulloista ne rinkulat.. sopivan kokoiset varmasti, säädettävää mallia..
- >><<
HAhhhaaaaaa!
- AITO-Sormus!
OnneaTeinikihlojenKestävyydelle!
- Naimisissa4v
Jos mieluummin käyttää rahansa viihteeseen niin unohda kihloihin menot välittömästi. Cmoon hei! Jos et viitsi sen vertaa panostaa suhteeseen niin aika huonosti menee.
- letkunkiristin
On halpa ja hyvä ja säädettäväkin vielä. Saatavana rautakaupoista kautta maan! Onnea!
- - D
Ahhaha, letkunkiristin. XD
En usko, että suhde tarvitsee rahaa onnistuakseen.
Onnea munkin puolesta.
- provoa ja kerrnaki vähä hau...
HEHE=)provoa vaihteeksi. Alko naurattaa tosissaan nuo mutterit ja muut lopuksi=)
- 1eronnut
Pistä jonnekin huutonettin ostoilmoitus koska joka vuosi heitetään nurkkaan about 15 000 sormusta, joista kultaseppä maksaisi noin kympin, ovatpa maksaneet uutena mitä tahansa!
Niitä täytyy löytyä sadoin tuhansin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee622099Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."41756Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2311232En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71920Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki20832Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.57826Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?104731Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin38678- 19666
Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?92659