Paras aika matkustaa Tokioon?

Hei!
Olen pitkään miettinyt matkaa Tokioon. Milloin on siis paras matkustusaika Tokioon ilmaston suhteen?
33077
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

myöhäinen kevät eli toukokuu. Mutta mikä estää menemästä milloin vaan.

Äänestä

Paras ajankohta suomalaiselle Tokiossa on huhti-toukokuu sekä syys-marraskuu. Keväällä kukkivat kirsikat ja syksyllä on muuten miellyttävää. Vältä älyttömän kuumaa ja kosteaa kesää. Silloin on kuin olisi vaatteet päällä saunassa. Tosin nykyään kaikkialla on ilmastointi, mutta kuitenkin. Talvella voi olla melko koleaa kuten eteläisesssä Suomessa lokakuun lopulla.

Äänestä

Ei tarvitse vaihtovaatteita kun sää on samaa tasoa kuin Suomessa, itse viihtynyt Tokiossa talvella. Marraskuusta lähtien sellaista mukavan crispyä ihan niin kuin Suomessakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Hei!
Olen pitkään miettinyt matkaa Tokioon. Milloin on siis paras matkustusaika Tokioon ilmaston suhteen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu