Niin eli utelisin tässä minkälaista ahdinta kannattais ruveta katteleen projekti audiin ?? eli siis kyseessä 2.0 litrainen viisi sylinterinen diesel. vapari tällä hetkellä mutta suunnitteilla autosta turbo projekti.. !
Audi 100 turbo projekti !
4
1396
Vastaukset
- 22"
vaikka jontain ehjää ahdinta rupeisit katteleen.noilla antamillasi tiedoilla on aivan sama minkä ahtimen laitat.auttais asiaa jos olisit kertonut esim. kuinka monta sataa hevosta meinaat koneesta puristaa ulos.
- Lastunen
vajaasta kahdesta sadasta puhuttaisiin koska siitä tulis käyttöauto hyllys on jonki näköne holset en muista minkä kokonen sit on swhitchrer..
- btv
Sori nyt, mutta jos suunnittelet ottavasi vanhasta Audisatasesta parisataa heppaa tuosta noin vain laittamalla ahtimen ja kysyt näillä palstoilla että minkälainen se pitäisi olla, niin minkäköhänlainen mahdollisuus projektillasi on toimia?
Audi 100 diesel on mahdollista ahtaa, se on selvä. Muistaakseni tuo kone, tai sen läheinen sukulainen on saatavissa ahdettunakin. Ja tällaisesta tarvitsisit sitten sopivia osia projektiisi. Konehan on viitosversio Volkkarin dieselperheestä, joista ainakin nelosta (Golf-Audi 80) on ahdettu ja varmaan sitä kuutostakin (Volvo 240-740).
Mutta että parisataa pollea. Siihen tarvitaan hiukan muutakin kuin palstalta sopivat ahdinmallin kysely. Tarvitset muuttuvasiipisen ahtimen vai mikä se oli ja jonkun viritetyn Passat TDI:n pumput vai mitkä ne oli ja hitonmoisen ahtojäähdyttimen, jonka joutunet rakentamaan itse / teettämään kovalla hinnalla.
Ja kaikki tämä tonnin arvoiseen audiin. Siitä vaan.- grttt
ensimmäiseks iha läpäl heitin. Ja toiseks en luule stna että tämä pelkällä turbo laittamisella tulisi oikeastaan miksikään. näitä ihan samoja 100 saa ahdettuina. turbo löytyy hyllystä ja audi ei taida olla edes 400 e arvoine ! projekti vaan leikki mielellä. ! Huono palsta tämäkin koska täältä ei ikinä saa keneltäkään asiallista vastausta vaikka kysymys olisi asiallinen. ja omaa kysymystäni en asialliseksi väitä. !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot243409Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe132828- 282504
- 421917
- 511749
- 141691
- 431584
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola101458- 541424
Missikohu edustaa nykyajan monimuotoisuutta
Puolesta vai vastaan, saako esittää pilkkaavasti jonkun toisen ihmisen syntyperäisiä ominaisuuksia? Kadulla vastaan tule2631151