Hyvä eläinlääkäri Vaasassa?

Vakuutusyhtiön kauhu

Olemme muuttamassa ulkomailta Vaasaan, missä kontaktimme ovat vähäiset. Bokserikoirallamme on nivelrikko molemmissa takapolvissa, minkä lisäksi se on erittäin onnettomuusaltis.. Siksipä tiedustelenkin jo etukäteen hyvää eläinlääkäriasemaa täältä palstan kautta. Tietääkö joku?

3

1307

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Adastra

      Olen syntyjäni vaasalainen ja siellä asunut 18 vuotta. Koirani asuu siellä yhä vanhempieni kanssa (omakotitalo kun on mukavampi paikka kuin opiskelijakaksio). Koiramme on pennusta asti käynyt eläinklinikka Saarella, joka sijaitsee Kotirannan kaupunginosan vieressä, Pukinkulmassa. Itse olen ainakin pitänyt paikkaa miellyttävänä ja ainakin ajan olemme aina saaneet silloin, kun olemme sitä tarvinneet.

      Koirani on allerginen (30 allergiaa) ja leikattu, sekä sairastellut pienempänä runsaasti, joten kyseisellä klinikalla olemme käyneet muutenkin kuin pelkkien rokotusten takia. Allergiatestit, kastrointi, hammaskivenpoisto, sekä sekalaiset vatsa-, silmä- ja korvavaivojen takia tehdyt lääkärireissut on aina tehty Eläinklinikka Saarelle ja itse suosittelisin paikkaa. Ainakin minun koirani on aina saanut asiantuntevaa apua.

      Muista vaasalaisista klinikoista en osaa sanoa, sillä myös tuttavieni koirat ovat käyneet kys. eläinlääkärillä.

      • alkuperäinen

        Olen itsekin alunperin vaasalainen; aikoinani asuin siellä 22 vuotta, nyt poissaolovuosia on kertynyt jo kuitenkin 17, mistä syystä monet asiat alkavat olla Vaasaa koskien hakusalla!
        Kuulostaa hyvältä tuo suosittelemasi klinikka, etenkin koska nähtävästi pystyvät suoriutumaan muustakin kuin rokotuksista - koiramme on viiden elinvuotensa aikana läpikäynyt jo 6 leikkausta, enkä usko tuon luvun (valitettavasti) jäävän lopulliseksi.
        Kiitos vinkistä!


      • alkuperäinen

        Olen itsekin alunperin vaasalainen; aikoinani asuin siellä 22 vuotta, nyt poissaolovuosia on kertynyt jo kuitenkin 17, mistä syystä monet asiat alkavat olla Vaasaa koskien hakusalla!
        Kuulostaa hyvältä tuo suosittelemasi klinikka, etenkin koska nähtävästi pystyvät suoriutumaan muustakin kuin rokotuksista - koiramme on viiden elinvuotensa aikana läpikäynyt jo 6 leikkausta, enkä usko tuon luvun (valitettavasti) jäävän lopulliseksi.
        Kiitos vinkistä!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      44
      2176
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      184
      1978
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1372
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      982
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      879
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      45
      857
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      825
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      56
      716
    Aihe