halloweeni ja halloweeni, mikä heleketin halloweeni. mitä sillä on mitään tekemistä suomalaisten kanssa. Olisivat vaan jenkit ja enkut pitäneet hapatuksensa itte. Meillä ei moisia kotkotuksia tarvita. Kauppiaitten keksimä uusi rahastuskeino tuokin ja nuorisolle uusi tekosyy viettää ryyppäjäisiä.
Halloweenit
Kyrsiintynyt
1721
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
onhan se toisaalta nuinkin, mut loppupeleissä kyllä se nuoriso keksii syyt ja aiheet ryyppäämiseen vaikka kissan ristiäisistä.
ja oot oikeassa että ei halloween oo suomalainen juttu, mutta mitä se haittaa jos jotku haluaa sitä viettää. eihän sinun, tai muidenkaan jotka ei tykkää halloweenistä, tarvitse sitä juhlia tai tuhlata siihen rahaa.
ei meidänkään perheessä "juhlita" halloweenia, mut musta on kiva jos koulussa tai tarhassa on juhlittu halloweenia naamiais asujen kans ja pienten naposteltavien kans (siis lapseni)
pieni piristys ruiske ankeaan pimeään syksyyn...
ei kaikkea kannata liian vakavasti ottaa.....