Voiko seeprapeippoja opettaa käsikesyiksi?
Pystyykö niitä opettamaan puhumaan?
VASTAUKSI PIAN!!!
-Kiitos!-
Seepprapeipoista...
4
459
Vastaukset
- peippoja 12 vuotta
Hei, seprapeipot eivät opi puhumaan "ihmisiksi".
Minun vanhin seeprapeippokoiraani eli yli 10-vuotiaaksi. Kesyyntyvät kyllä kun teet paljon työtä niiden kanssa, kädestä ruoan tarjominen on hyvä, jätä kurkunpalanen kämmenelle yms.
toivon sinulle onnea kivojen lintujen parissa.- Elluliina
Kiitos,kun viitsit vastata, vaikka en minä niitä ole hankkimassa, vaan kaverini... :)
En minä enään saisi lintuja ku omistan jo viisi kaijasta...
(eikös niistäkin sanota ettei opi käsikesyiksi?!)
Mun yks poikanen (tai no, poikanen ja poikanen, huomenna täyttää 1v.) tulee sormelle... :)
- koirsystävä
Kyllä voi kesyttää minullakin on seepra peippo ja sen kesytin käsille.
- ...
ole saanut omia seeprapeippojani tottumaan hirveän kesyiksi esim. sillein että ne tulisivat käteeni, mutta kyllähän ne varmaankin tottuisivat jos vaan jaksaa yrittää. Puhumaan ne eivät opi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 352226
- 841303
- 561288
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...361226- 631171
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39884Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.122769- 31721
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi21572Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55565