Maailman rumimpia rakennuksia listataan
http://www.verkkouutiset.fi/tulosta.php?id=137247
Ilmoita CNN:lle Suomen rumin rakennus!!!
6
2402
Vastaukset
- ovat kirkkoja..
ekana tulee mieleen järvenpään ja kouvolan pääkirkot. tosin venäjältä löytyy huomattavasti rumempia tekeleitä kuin meiltä.. rigan esikaupunkialueet ja vaikka tallinnan lasnamäki ovat niiden esiaste.. moskovassa voi käydä ihailemassa..
- Otaniemeläinen vastoin taht...
Ylivoimainen voittaja on Otaniemen vesitorni Espoossa - absoluuttisen rumuuden täydellistymä - groteski, synkeä, suorastaan luotaan työntävä. Pilaa horisontin kilometrienkin päähän.
- hui
Yksi rumimmista uusista rakennuksista on Kevan pääkonttori Helsingissä. Kuka lie suunnitellut. Lippa varsinkin on ahdistava. Fasismin arkkitehtuuria?
- Know How
...Alvar Aalto
- Know How
hui kirjoitti:
Yksi rumimmista uusista rakennuksista on Kevan pääkonttori Helsingissä. Kuka lie suunnitellut. Lippa varsinkin on ahdistava. Fasismin arkkitehtuuria?
Professori Simo Paavilainen ja Käpy
hui kirjoitti:
Yksi rumimmista uusista rakennuksista on Kevan pääkonttori Helsingissä. Kuka lie suunnitellut. Lippa varsinkin on ahdistava. Fasismin arkkitehtuuria?
Eihän se ole lähelläkään fasistien 30-luvulla harrastamaa arkkitehtuuria, eli 30-luvun uusklassismia. Hyvä esimerkki suomalaisesta rakennuksesta, joka on lähellä fasistien tyyliä, on Eduskuntatalo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss1407929Kaipaisin nyt kosketusta
jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.313126Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa
Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole3822198Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729422841760Kerrostaloihin ilmalämpöpumput
Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih1471583Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh211421- 1001229
- 151228
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1371152- 181112