On se nyt helevetti, jos ja kun laitilalaiset tietää kuka on tuhopolttaja ja eivät suostu poliisillekaan kertomaan epäilyjään! Hyi saasta teidän kanssanne! Mahtaa olla tärkeä tai pelottava henkilö??? Pelkäättekö että seuraavaksi roihahtaa oma kämppä tuleen? Itse asiassa paremman turvan saa kun luottaa virkavaltaan eikä rikolliseen. Hyi hitto minkälaista rikollisten suojelua! Hävetkää, älkääkä vaan ikinä valittako kohdallenne sattuneesta rikoksesta tai väärinkäytöksestä!
Tuhopolttaja
Rosmarinus
81080
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
PoliisiTV:n vihjepuhelimeen voi soittaa nimettömänä. Kipaiskaa kioskille!
maksuavastaa tekevä entä UKIN Palmu-Keidas epäillään tuhopoltoksi
Itte se omistaja sen palmukeitaan poltti. nyt tarvis vaan saada äkkiä puskutraktori paikalle et saatas loppukin siitä rytöläjästä pois.
syytös! No, juoruhan se on niin kauan kunnes muuta todistetaan! Olisiko sinulla jotain tietoa,... ehkä????? Älä sitä tänne kirjoittele, se on vaarallista panettelua, mut soita gestapoille (vaikka nimettömänä, jos siinä on jotain asiaa! Muutenhan se olisikin virkavallan harhaanjohtamista.)Siviileillehän voi syöttää vaikka mitä skeidaa? HÄH?
Kioskille ja numero mukaan! Siis poliisiTV:n vihjepuhelimen numero on 071 874 52 55.
jos kertoo epäilynsä! Siis epäily!
siitä kun poliiseja on jossain tai sitten ne kitisee sitä kun niitä ei ole!?????
No, Laitilan sakista ei tartte edes puhua. Nehän vaikenee itsensä olemattomiin! Repikää siitä!
Sehän palo sitä keitaan omistajaa just vituttaaki....