Jo on helvetinmoinen vääntö,kenestä tulee uudenkouvolan "kingi"puheenjohtaja.Esillä on 60 ja kuolema välillä olevia vääntäjä.Eihän toi Pousi pysynyt hereillä muutamissa edellisissäkään kokouksissa,niin mites nyt??No Koski hauluaisi tietenkin.Reippaassa kunnosa ukko,mutta asiaa on kun Koiviston Manulla.Ei silloin kun kysytään,mutta auta armias sen jälkeen kyllä.Mites sitten tää Kuusankosken "ikidemarikakkonen" sitten?Tuskin muistan nimeä,mutta kovasti on vuosien saatossa pyrkinyt ties vaikka mihin,mutta laihalla menestyksellä.Joku Nyyyperi kai???
Larikka vois olla hyvä,kun isoista puolueista se kuitenkin tulee.On nuorehko ja pysynee hereillä.Kieltäytyi kuitenkin kohteliaasti Pousin tieltä.Rahalla ratkaiseva voima jaahh..no ei kai.Vaan solidaarinen ja tämä on sitä demokratiaa(lue diktatuuria).
Mut ei siinä,kyllä siitä hyvä tulee.Pääasia,että korotetaan kokouspalkkiot ekaks.Eiks nii?
Puheenjohtajan valinta
2
408
Vastaukset
- kopla
voisi tietenkin jatkaa myös kuntavaalien jälkeen. Eli Pousi, Nyberg ja Hasu. Viinikainen voisi olla ns. ulkojäsen, joka pyydetään kabinettiin tarvittaessa, kun tarvitaan asiantuntijaa koulutuksen alalta. Kaikki olisi yksinkertaista ja selvää eikä aikaa kuluisi turhaan jaaritteluun. Kun kaupunginjohtajana toimisi Lamminmäki, niin todellinen valta olisi vahvasti kolmen koplalla. Näin olisi meille kaikille parasta ja uudet valtuutetut voisivat keskittyä vähemmän tärkeisiin asioihin, kun eivät kuitenkaan mitään ymmärrä siitä, mikä on uudelle Kouvolalle parhaaksi.
- Näkee ken tekee
Paitsi että KEPU on auttamattomasti ulkona.Syy valitappion ei henkilöiden.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 942850
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on792369- 231911
Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s221480Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?291450Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää131302- 87872
Murtautuminen uimahalliin
17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?26867Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai62806Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.
Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois2719