Rotweilereita??

Tietääkö kukaan onko Kuusamon lähellä
rotikoita... tai 400km säteellä Kuusamosta?
Tahtoisin otta rotweilerin narttu pennun
kesällä.. Ja kaikki pentueet on vain jossain
etelässä.. Eli vastatkaa jos tiedätte..
2205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ehottasin että käyt kennelliiton sivuilla...osote
on www.kennelliitto.fi..sieltä löytyy kasvattajia
ja tietoa pentueista...ja varmasti löytyy
montakin pentuetta lähialueeltasi...

Äänestä

kannattais soittaa rottisyhdistyksen
pentuvälitykseen tai kennelliiton pentuvälitykseen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rotweilergirl kirjoitti:

Tietääkö kukaan onko Kuusamon lähellä
rotikoita... tai 400km säteellä Kuusamosta?
Tahtoisin otta rotweilerin narttu pennun
kesällä.. Ja kaikki pentueet on vain jossain
etelässä.. Eli vastatkaa jos tiedätte..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu