Onko valloissa joskus ollut koirapuistoa jossa koiria voisi juoksuttaa vapaasti?Kokemäellähän on aika iso ja hieno puisto siellä ollaan paljon käyty, mutta olisihan se kiva jos omassakin pitäjässä semmoinen olisi=)
Vai olisiko jollain maajussilla peltoplänttiä missä saisi talviaikana juoksuttaa koiria jätökset keräämällä tietysti?
metsässä ollaan paljon käyty mutta talven tullen tiet ovat niin surkeissa kunnossa ettei viitsi mennä. IDEOITA KOIRAIHMISILTÄ!
kOIRAPUISTOA VALTOIHIN?
8
1473
Vastaukset
- ole melko
hyvä osoitus koirapuiston tarpeettomuudesta, kun kolmeen päivään ketään ei edes ole vaivautunut kommentoimaan :)
- Anonyymi
eiköhän se vaan kerro siitä kuinka monta ihmistä käyttää tätä sivua.
- kulkeminen
Eiköhän talviaikaan pellolla kulkeminen kuulu jokamiehen oikeuksiin. Ainoastaan silloin se on kielletty, kun siitä voi olla vahinkoa. Minä ainakin kuljen koirien kanssa paljon pelloilta talvisin.
- ja lisäys..
Itse en niinkään kaipaa koirapuistoa, koska aika suuri osa ihmisistä ei piittaa, mitä koira siellä touhuaa, joten käyminen niissä on minusta aika arveluttavaa.
- Anonyymi
Olen kironnut tätä monen muun koiranulkouluttajan kanssa, et eikö täällä saada mitään aikaseks. Jopa Nakkilassa on koirapuisto. Monella ei oo mahdollisuutta kulkea toiselle paikkakunnalle viemään koiraa puistoon, kun ei ole autoa ja nyt bensakin on järkyttävän kallista. Täällä ei saa mihinkään viedä koiraa. Rantojakin on useampi, mut mihinkään et saa viedä. En tie mihin ihmeeseen kaupunki määrärahat laittaa. Varmaan aina vaan lapsiperheiden juttuihin eli samoihin asioihin vuodesta toiseen. Kenelläkään muulla ei oo väliä. Kuitenkin pitäisi olla tasa-arvo, mut ei. Hyysätään vaan tiettyjä ihmisiä. Täällä kuitenkin asuu myöskin vanhuksia, yksinäisiä ja monella on se koira. Kun muutin tänne, kuulin, että tänne on puisto tulossa ja se vaikutti päätökseeni tänne muuttaa. Valehtelua! Itse ja moni ystäväni kenellä ei ole perhettä olemme miettinyt muuttaa täältä pois. Täällä ei oo meille mitään. Muut, kuin lapsiperheet on unohdettu. Miksi maksaisimme tänne veroja, kun emme saa takaisin mitään.
- Anonyymi
Täällä on hyviä, kauniita, monipuolisia leikkipuistoja jo olemassa, mut kaupunki käyttää rahoja niiden laajentamiseen. Olisi reilua keskittyä muihinkin ihmisiin ja niiden tarpeisiin. Eli ne ihmiset joille on jo jotakin ni saa lisää ja parempaa. Ja ne kenelle ei ole mitään, ei myöskään ikinä täältä mitään saa. Vähän kuin rikas rikastuisi. Ainut, mitä täällä koiranomistajille on koko aikana saatu on koirien koulutuspaikka.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Täällä on hyviä, kauniita, monipuolisia leikkipuistoja jo olemassa, mut kaupunki käyttää rahoja niiden laajentamiseen. Olisi reilua keskittyä muihinkin ihmisiin ja niiden tarpeisiin. Eli ne ihmiset joille on jo jotakin ni saa lisää ja parempaa. Ja ne kenelle ei ole mitään, ei myöskään ikinä täältä mitään saa. Vähän kuin rikas rikastuisi. Ainut, mitä täällä koiranomistajille on koko aikana saatu on koirien koulutuspaikka.
Opetelkaa eka kerämään ne koirienne paskat ja lopettakaa kusettamasta niitä toisten pihoissa, kattellan sit uuestaan.
- Anonyymi
Jos talvella muka tiet on niin huonossa kunossa ettei viiti mennä, niin puolestani saatte olla ilman puistojanne. muuten olisin ollut puolellasi, että kiva jee, aktiviteettejä kaikenlaisille ihmisille, mutta toi vetoomus viitseliäisyyteen oli kyllä liikaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2619328IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3146504Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?691513Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61361Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.881157- 1091141
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut72983Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43828Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23726MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311718