Tietoturva ratkaisua olisin vailla. Vaihtoehtoina vaikkapa seuraavat: BitDefender internet security 2009, ESET Smart Security, ZoneAlarm® Internet Security Suite 2009, F-Secure Internet security 2009. Kovasti olen artikkeleja ja testejä näistä lukenut mutta joka sivuilla tuntuu olevan erilaiset tulokset. Mielellään helppokäyttöinen ja kevyt. Mikä olisi "paras"?
Tietoturva paketit
bvbvbvbv
4374
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
To get the free 3-month license for Avira AntiVir Premium, register at the following URL:
https://license.avira.com/en/promotion-t0q1aatr05zwftftgnqr
https://license.avira.com/en/promotion-6dl7vtc3unbw2mzefr1b
Voit myös keksiä spostiossun, Lisenssin saat tuolta kumminkin. Jos omatunto antaa myöten, voit "uusia" lisenssin 3 kk:n välein.
vaivaat. tulee ne virukset kuitenkin.käytä pelkkää winukan omaa palomuuria ja jos huomaat koneessasi jotain häikkiä niin aja f securen ja vaikkapa lisäksi kasperskyn tai jonkin vastaavan online virusskannaus.
Muuten täytyy todeta, että en ymmärrä miksi niitä viruksia pitää ladata koneelle. Itsellä on ollut käytössä Avast ja SpywareBlaster, eikä tarvitse poistella mitään koneelta. Selaimena kannattaa käyttää jotakin muuta kuin Internet Exploreria.
modeemissaki vielä muuri lisäks. siinä on jo ihan tukeva yhdistelmä.
ja kaikki virukset mitä mullekin on tullu niin on itseaiheutettuja........haet jotain nocd krakkeja niin siinähän sitä kaivaa verta nenästään:)
ja niitäkään ei edes kaikki virusohjelmat tunnista. tai sit falsepositiivisena.
normikäytöllä tollaset virusohjelmat on ihan fuulaa ja rahastusta hysteerikoilta.