http://www.iltalehti.fi/bigbrother/200811018522669_bb.shtml
Nyt se Cheryll kotiin, se tarvitsee ulkopuolista apua. C vaikuttaa masentuneelta. Parempi päästää se talosta pois.
Nyt se Cheryll kotiin, se tarvitsee ulkopuolista apua. C vaikuttaa masentuneelta. Parempi päästää se talosta pois.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei se minusta mitään masennusta ole vaan haluaa että kaikki vakuuttavat kuinka kaunis, herttainen, seksikäs, ihanan naisellinen ja hurmaava nainen hän on. Niin ja sivistynyt hyvä ihminen joka tottunut toisenlaiseen elämään.
Tiukkapipo, valehtelija, itsekeskeinen blondi ulos, ilman mitään armopaloja. Mitta on täysi. Ei enää päivääkään cipaa. Yök-
"Subin nettisivujen mukaan Cheryll oli loukkaantunut siitä, ettei kukaan talon miehistä tunnu kiinnostuneen hänestä."
-Onko tolla mtn väliä? eikä toi nyt niin tärkeätä ole.. Mun mielestä tuo ei ole mikään ihailu kisa.
- "Tuntuu todella rumalta ja hylkiöltä olo, kun täällä kukaan ei oo kiinnostunut musta, Cheryll kertoi Anniinalle perjantaisissa Oktoberfest-juhlissa. - Oon tottunut siihen, että musta on aina joku tyyppi kiinnostunut."
-Ei hitto.. musta toi ei ole niin tärkeätä, että pitäisi olla aina joku tyyppi kiinostunut. Cheryll vois jo lähteä pois ja mennä vaikka sinne LUXiin sitten..
"Aiemmin illalla sekä Johan että Tero olivat mainineet Anniinan talon naisista mieluisammaksi seurustelukumppaniksi. Cheryll valittelikin sitä, että Anniina herättää kiinnostusta, mutta hänellä ei ole talon miesten mielissä mitään sijaa."
-Mitä hiton väliä sillä on? eikö Anniinasta saisi olla kiinostunut? Näköjään Cheryllin pitäisi olla se ainoa spesiaali tapaus tässäkin asiassa, tai sitten se ensimmäinen ja muut vasta toisena..?
"Anniinan muistuttelut siitä miten kiinnostunut talosta häädetty Antti oli helsinkiläisblondista ollut Cheryll kuittasi pötypuheiksi"
-Näin sitten käy, kun joku on kiinostunut..? o.O Sitäpaitsi kyllähän Munyakin ihaili Cherylliä ja onhan toi Cheryll saanut talon miehiltäkin sitä huomioita. Mikä tässä on ongelma ja mitä se valittaa.. o.O ?
"Cheryll valitteli myös sitä, kuinka rumaksi ja lihavaksi hän tunsi itsensä talossa. Lisäksi Cherylliä haittasi se, ettei hän pysty elämään BB-talossa sen tasoista elämää mihin oli tottunut."
-Olen kyllä ollut sitä mieltä, että sillä on huono itsotunto ym. Mut välillä tulee mieleen, että teeskenteleekö se myös sitäkin. Joo ja tiedän mitä hän tarkoitti tolla "Sen tasoista elämää" -asialla.. ei ole vaikea arvata, että mitä meinasi tällä..
sitten passita neidin pihalle, jos tarvitsee. Mä anna ainakin Chipalle , ja paljon. Ihan vain sent takia, kun te kaikki ajattelette hänestä noin negatiivisesti. Mitä sitten, jos haluaa, että miehet osoittaisivat kiinnostusta??? Vai vaivaako sinua, jotenkin jos joku kiinnostuu sinusta? Kyllä mä ainakin pidän siitä kun joku osoittaa mielenkiintoa minuun. Enkä pidä sitä yhtään epänormaalina, etteikö muka tuntuisi kivalta.
"Chipalle , ja paljon. Ihan vain sent takia, kun te kaikki ajattelette hänestä noin negatiivisesti"-
AIVAN SAMA, että mekin läheteltäis jokaisesta Cheryll ihanointi kirjoituksesta Cheryll-.
Muutenkin täytyykö sitä miesten huomiota ruveta liikaa haluamaan? eiköhän Cheryll olekkin saanut sitä miesten huomiota ulkomaailmassa ja kuin myöskin talossa..? Heti harmittaa, kun huomiota saa myös Anniinakin tai joku muu miesten huomiota..