sampo prime vai mikä?

kannattaisko nyt jo vaihtaa sampo prime tuohon euribor 3kk? on meinaan halvempi. vai kannattaako vielä hetki odottaa. mites se matemaattisesti ratkaistais, onko oikea hetki nyt vai kk päästä?
2256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

euriboria järjestelmällisesti. Jos markkinakorot on nousussa, prime korot nousee 1-2 kk viiveellä... sama pätee myös korkojen laskiessa.

Äänestä

Vaihda nyt ihmeessä suoraan 1 kk euriboriin, joka on vielä alhaisempi, ja näin korkojen laskiessa maksuerä pienenee kuukausittain.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fingerbor 3kk kirjoitti:

kannattaisko nyt jo vaihtaa sampo prime tuohon euribor 3kk? on meinaan halvempi. vai kannattaako vielä hetki odottaa. mites se matemaattisesti ratkaistais, onko oikea hetki nyt vai kk päästä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu