panasonic ne9

MOI!!
Miten on mahdollista että pumppu kaukosäätimestä sammutettuna alkaa hetken kuluttua ottamaan tehoa noin 50W. Pumpun väliin on kytketty energia mittari, ja se on testattu 60W lampulla. Seinä kytkimestä kun ottaa virrat veke mittari näyttää 0W.
31025
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Pohjan sulanapitokaapelihan se siellä watteja syö. Kyseisessä ilpissä ilmeisesti pohjaa lämmitellään koko ajan. Joissakin paremmissa malleissa vain vastus kytkeytyy vain sulatuksen aikana.

Äänestä
  • Moi! sulanapitokaapelia ei enää tässä mallissa ole.

    Äänestä

  • aly ei toimi kirjoitti:

    Moi! sulanapitokaapelia ei enää tässä mallissa ole.

    NE:ssä taitaa olla kompressorin lämmityspanta.
    Liekkö päällä silloin, kun laite valmiustilassa.
    Kompuran pyöriessä lämmityspanta ei ole päällä.
    Luulisin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


äly ei toimi kirjoitti:

MOI!!
Miten on mahdollista että pumppu kaukosäätimestä sammutettuna alkaa hetken kuluttua ottamaan tehoa noin 50W. Pumpun väliin on kytketty energia mittari, ja se on testattu 60W lampulla. Seinä kytkimestä kun ottaa virrat veke mittari näyttää 0W.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu