tyhmä kysymys pojille

Mikä siinä on, kun heppatytöt ei kelpaa? En oikein tajua, kun kaikki kiusaavat heti poikaa, joka joutuu parikseni vaikka jossain kouluhommassa. :D Kerran myös eräs poika sano että kyllä muuten, mutta kun käyn tallilla... Eihän harrastuksilla pitäis mitään väliä olla? Miten voi olla niin pinnallista porukkaa? :( Estääkö harrastukseni seuraelämän? Muuten kyllä kelpaisin, ja itsestänikin olen ihan nätti ja ystävällinen yms.
91144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ihan sama se ainakin minulle olisi, mitä tyttö harrastaa, kunhan se ei vain veisi kaikkea aikaa. Kyllä siis ilman muuta kelpaisi, jos tyttö näin muuten olisi minun tyyppiäni.

Äänestä

ole mitään vikaa. Itseäni ei ainakaan haittaisi ollenkaan vaikka viihtyisi tallilla.

Äänestä

Heppatytöissä ei ole niin mitään vikaa, paitsi silloin kun se hevonen menee poikaystävän edelle eikä aikaa itse seurustelulle jää melkein ollenkaan.

Äänestä
  • Minun tapauksessa ei ainakaan kävisi näin, heppa kun sattui kuolemaan vuosi sitten ja sen jälkeen olen ratsastanut kahdesti... Kai tämä hirvittävän heppatytön leima jäi eikä lähde pois.

    Äänestä

eihän sen nyt pitäs vaikuttaa. ei itellä ainakaan vaikuta suuntaan eikä toiseen.
kyllhän siellä tallilla aina välillä viihtyy pitäskin nyt käydä vähän enemmän ratsastamassa

Äänestä

Heppatytöt sen erikoisempia ole kuin muutkaat. ehkä luokallasi sattuu vain olemaan sattumalta heppavastaisia poikia. itse en ole koskaan huomannut kyseistä efektiä.

Itse olen ihan kusessa yhteen heppatyttöön mutta siitä mitään tullut vaikka yritinkin, damn =P

Äänestä

Kyllä tuollainen varmasti monelle kelpaa. ^^
Itselläni ei olisi mitään sitä vastaan, jos tyttö kävisi tallilla hevosten luona. Mahdollisesti päinvastoin, sillä hevoset ovat suloisia. ^_^

Voi olla että itselläsi on käynyt vain hieman huono tuuri sopivien poikien löytämisessä, kun he noin pinnallisia ovat. Tuollaisen asian ei siis pitäisi asiaan vaikuttaa (ainakaan negatiivisesti, positiivisesti mahdollisesti). ^_~

Joten jos pojalle ei kelpaa tallilla käyntisi, niin hän ei varmaankaan vain ole sopiva sinulle. Jatka vain etsimistä ja löydät pojan, joka arvostaa sinua sellaisena kuin olet. ^^

Äänestä
  • Pitäshä niiten jätkien tietää et heppatytöt on melkee ain tosi timmis kunnos! Enkä usko et jätkä pahastuu jos tyttö osaa ratsastaa! ;)(If you know what I mean)

    Äänestä

  • iha varmast on kirjoitti:

    Pitäshä niiten jätkien tietää et heppatytöt on melkee ain tosi timmis kunnos! Enkä usko et jätkä pahastuu jos tyttö osaa ratsastaa! ;)(If you know what I mean)

    Sen sijaan, että heppatyttö olisi pelkästään ihan ok vaihtoehto, sellainen alkoikin täysin pyytämättä ja yllättäen tuntua parhaalta mahdolliselta tyttöystäväehdokkaalta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


höh kirjoitti:

Mikä siinä on, kun heppatytöt ei kelpaa? En oikein tajua, kun kaikki kiusaavat heti poikaa, joka joutuu parikseni vaikka jossain kouluhommassa. :D Kerran myös eräs poika sano että kyllä muuten, mutta kun käyn tallilla... Eihän harrastuksilla pitäis mitään väliä olla? Miten voi olla niin pinnallista porukkaa? :( Estääkö harrastukseni seuraelämän? Muuten kyllä kelpaisin, ja itsestänikin olen ihan nätti ja ystävällinen yms.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu