Hieno juttu kun kaupungin alue vapautuu yhdeltä valtuutetulta koko kaupunkilaisten vapaa ajan vietto alueeksi.Ihmettelinkin voiko yksi ihminen vallata noin hienoa aluetta itselleen. Onneksi ei.Oikeus meillä kaikilla mennä upealle rannalle. Menkää ihmiset katsomaan. Ei ole yksityistä aluetta.
Räskiin uimaan
kesällä
5444
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Pahanlammen kallioitako tarkoitat? Vai mitä? EI kylteistä tarvi välittää, saa siellä liikkua.
Mikä oli ennen kunnan työntekijöiden. Ja nyt yhden valtuutetun aitaama alue, joka on kaupungin aluetta.Kaikkien pitää saada nauttia hyvästä uimarannasta.Alueen ainoa ulkoiluun tarkoitettu paikka. Muut yksityisomistuksessa .
kylmää vettä.Pimpsa eka täytty kokonaa (8litraa mahtu ku on menkat)takapuoli 12litraa ku ei ollu paskahätä ja suuhu 1litra...että on syksy tullu, paleltaa muutenkii! jos sienee menis, montakohan litraa kanttarellejä menisi 1.pilluu, 2.yakapuolee, 3.suuhun? sovitaan että olen sittenkin marjastaja,poitsut
Räskissä kelluu vedessä paskaa!
sopinut vettä pimpsaa, mut kylmää oli vesi.. jotain paakkuja siel tuntu ku pimpsa alko täyttyy mut meinasin et gee- piste alko toimii..