Katkaisin kaikki välit niin mieheen kuin muihinkin. Totaallisesti kiinnostus vaan meni. Kyllä romaneissakin on aisiallisia ja en koe heitä mitenkään riesana enemmän ongelmaa on venäläisistä. Miehestä oli kiinni kuin takijainen. Toinen mieheni vannotti maat ja taivaat ja oli myöskin asiallinen minua kohtaan ja sukulaiset myös. Eka suhteeni kesti 7v ja toinen 6v. Olen aina saanut kukea "omissa" vaatteissani ja ollut oma itseni. En ymmärrä valkolaisnaisia jotka ovat "tekoromaneja". Jotka opettelee romani kielenkin täysin ja huippuna kruunaa romani hameet ja laineet.
Kaikille Romaneille hyvää talven odotusta ja kyllä teitä fiksujakin on (jos itse sitä haluaa)!
Kaikille Romaneille hyvää talven odotusta ja kyllä teitä fiksujakin on (jos itse sitä haluaa)!
Vastaukset 4
Vanhimmat
kerrankin kiva lukea näin positiivista tekstiä.
Olin jo valmiina lukemaan haukkumisia sun muuta roskaa, mutta yllätyin kovasti, kun ei näin ollutkaan. Kiitos sinulle! Pelastit päiväni.
Hyvää talven odotusta sinullekin!
Ootko Juuli syyslomalla,ja onko pitkäki,mulla pari viikkoo
t, tumma nainen
vasta ku joulukuussa, että sitä tässä vaa ootellessa.. Voi ku saatais kunnon talvi tänä vuonna ja oikein paljon lunta ja pakkasia :)
Oliko sinulla siis kaksi romanimiestä vai ensin romani ja sitten venäläinen mies? Huh huh!
Minäkään en tajua valkolaisnaisia, jotka tälläytyvät romaniasuun. Näyttää siltä kuin he olisivat menossa naamiaisiin.