Pers-aukiset

ja meitä on palijo.
Ei komeile meijän nimet verolistoissa.
Ripä niin.
4570
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

mitään hinkua tuolle listalle.

Äänestä
  • sinne, vaan ei oo mahiksia päästä siihen jengiin.

    Äänestä

  • hingut kirjoitti:

    sinne, vaan ei oo mahiksia päästä siihen jengiin.

    pääsee suuritulosten porukkaan.
    köyhät ja kippeet on vähäiseen osaansa tuomittu.

    Äänestä

näkkyy meistä nyt selvästi.
Kun on vierellä näitä suuritulosia.
Joilla
verojen ossuus on palijo pienempi ku meillä.
Kumma juttu,
että heillä ei oo varraa maksaa ees 30 % veroa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paljastuu taas kirjoitti:

ja meitä on palijo.
Ei komeile meijän nimet verolistoissa.
Ripä niin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu