Onko kenelläkään tietoa että onko Tallinnassa samat ikärajat baareihin ym ilanviettopaikkoihin kuin Suomessa? Olisi kiva tietää kun kaveriporukalla ollaan sinnepäin menossa ja kaikki meistä ei vielä ole täysi-ikäisiä... Ja jos löytyy vinkkejä halvoista kaupoista yms. missä voisi kolmen päivän aikana kierrellä? :) kiitoksia jo etukäteen jos joku viitsii vastata :)
baarien yms. ikärajat??
miävuan
23832
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kyllä ne ikärajat on suunnilleen samat kuin meilläkin, yleensä 18v ja yökerhot yms. ilmoittavat oman tarpeensa mukaan, esim. 20v tai 21v.
Itse saan tehtyä perusostokset esim. sataman läheisyydessä Norde Centrumin Rimissä, erikoistavaraliikkeitä on ympäri Tallinnaa pilvin pimein, mutta en ymmärrä mitä niistä pitäisi ostaa, kun hintataso on Suomessa edullisempi.
Kauppatorilla linja-autoaseman lähellä ja torilla rautatieaseman vieressä kannattaa käydä ihan kuriositeetin vuoksi, siellä on vielä entinen edullinen hintataso, käytä niitä palveluja, mitä paikallisetkin käyttävät, mikäli edullista etsit, turistirysät on aina ja kaikkialla ylihinnoiteltuja.
Kiitoksia paljon =) viestisi auttoi paljon reissun suunnittelussa ja hotellin valitsemisessa. :)