Kian markkinaosuus on tippunut viime kuussa verrattuna alkuvuoteen. Toyota ja VW menevät menojaan. Ceediä sentään myydään vielä jonkin verran.
Heikosti sujuu
myynti.
5696
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Golfin ja Octavian myyntiin ei Ceed enää pysty, mutta Corolla on vielä tavoitettavissa. Eroa ei tällä hetekellä ole kuin muutama kymmenen autoa.
Kaikki palstan ceedistit puhaltakaamme yhteen hiileen! Vaihdetaan vielä tänä vuonna uusiin! Tai sitten hommataan toiset. Talvi- ja kesäceed erikseen..
Mitäs järkeä tommosessa logiikassa on?
on myyntimiehen logikka.
Kia putosi seitsemänneksi viime kuussa kun pökötti ohitti sen.
Ainakaan ennen nuo tilastot eivät ole olleet luotettavia, jos tuijotetaan vain yhtä kuukautta. En tiedä tuleeko autoja nyt tasaisempana virtana kun Slovakiassa on tehdas, mutta ennen noihin Kian rekisteröintimääriin vaikutti suuresti se, milloin tehtaalta tuli tavaraa.