Korot laskee huimaa

Tällä menolla vuodenvaihteessa alle 3,5%-yksikköä.
Nyt ei vuokralle kannata jäädä.

http://www.kauppalehti.fi/5/i/porssi/korot/korko.jsp?intid=KOR_EUR12M&days=365&x=30&y=9
7448
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

0.75 pudotus tulossa.

Äänestä

kova on kyyti.
Vuoden vaihteen maisemissa vaihtuu meikäläisen viitekorko 1kk-euriboriin ja korko laskee kuukaudessa 300 €.
Taisipa tulla asunnon vaihdon paikka.

Äänestä

kiinni, että ne joille osuu 12kk euriborin korontarkistuspäivä, saavat ylimääräistä rahaa wieninleikkeisiin, caybaareihin ja muuhun mukavaan.

Voi olla, että jollekin palstan tuhnulle jää vain luu käteen.

Äänestä
  • tyfnyjen vuokrankorotusindeksitkin alamäkeen?

    Äänestä

Van Damme ohjauskoron uuteen uskoon ja pulkkamäki vain tulee hauskemmaksi.

Äänestä

syöksykierteessä olevat asuntojen hinnat = nam,nam&slurps tuhnuttajalle. Aivan uskomattoman herkullinen tilanne.

Äänestä
  • 0,8

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyytiä kirjoitti:

Tällä menolla vuodenvaihteessa alle 3,5%-yksikköä.
Nyt ei vuokralle kannata jäädä.

http://www.kauppalehti.fi/5/i/porssi/korot/korko.jsp?intid=KOR_EUR12M&days=365&x=30&y=9

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu