Joo, olen kerännyt jääkiekkokortteja noin 3 vuotta ja olen -97, itselläni on nopeasti lasketusti 600 korttia, aika hyvä saavutus mielestäni vasta kun olen tämän ikäinen, ja isukki ei ole maksanut yhtään ainutta! Olisi kiva jos joku myisi tai peräti antaisi kortteja minulle. Keräilen tässä HIFK:n pelaajia tällä hetkellä, jotain signature sensations kortteja HIFK:sta olisi kiva saada, ja muutenkin HIFK:n kortteja. Ja Jani Nieminen on tässä hakusessa, ilmoitelkaa kiinnostuneet. :)
Keräilen jääkiekkokortteja.
Juupajuu.
4341
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
joo oon myös 97...itekki keräilen aika paljo kaikkee
mm kolikoita,jääkiekko kortteja ja sellasta...mulla on ainakin ne 600 korttia...ja melko paljo HIFK:n kortteja
muutama esimerkki
- jere karalahti
-marek zidlicky
-toni häppölä
-dave stathos
-ladislav benysek
aika paskoja mutta tosa oli vaan muutama esimerkki.
mulla on varmaa lähelle tuhat vanhaa lätkäkorttii.en tiiä arvoo mut joissai on kiiltävä kultanen,hopee tai vihree läiskä
Oon 00 ja mulla on noin 3500 korttia joista osa on aika arvokkaita. Arvokkain taitaa Patrick royn paita&nimmari kortti jota on tehty vain 10 kpl tais maksaa 70 kanadan dollaria. Hifkin kortteja löytyy ehkä n.50 mm. Granlundien tulokaskortit. Hifkistä löytyy myös aika arvokkaita kortteja kuten Granlundin signature sensations kortti.
Jos kortit kiinnostaa niin kannattaa tsekata korttifriikit.com sivusto.
Tässä juuri mietin mitä tehdä vanhoille korteille, kun ei mielellään heittäisi poiskaan. ei varmaan mitään hirveän arvokkaita mutta keräilijä ehkä niistä saisi jotain iloa tai jopa löytää arvottomien seasta jotain erikoista. Pitkälti sm-liigaa ja NHL:ää vuosituhannen vaihteesta.
Jos kiinnostaa laittakaa viestiä [email protected], voin laittaa postitse, ei tuossa niin paljon ole ettei mahtuisi yhteen tai kahteen isoon kirjekuoreen. Ihan vaan koska en mielelläni pois heitä tavaraa josta itse saanut iloa aikaisemmin ja johon uponnut rahaa, mutta jonkun muun käyttöön annan mielelläni :)