Haluan tämän sanoa, vaikkei sillä suurta merkitystä olisikaan? "Se" taannoinen juttu ei johtunut arvostuksen eikä kunnioituksen puutteesta. Ainostaan vain minun typeryydestä ja liiasta suulaudesta, turhautumisesta ja ties mistä. Anteeksi! En tätä suoraan voi sanoa, joten sanon tämän tässä nyt.
Järkipalstalla olin
järkeä vailla
14699
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
anteeksi pyytele..sellaista voi sattua jokaiselle...täällä kirjoittanelle.
mutta jos olet loukannut jonkun tunteita olisi hyvä siitä kertoa suoraan hänelle.
parempi kertoa suoraan. Halusin kuitenkin sanoa tässä tämän,koska suoraan ei anteeksi pyytäminen onnistu. Asia painoi vain mieltä siinä määrin, että edes näin saan sanottua, koska tiedän hänen lukevan näitä.
*
Öitä sulle! :)
helpottamaan omaa oloasi tänne, pyytelemään anteeksi. Vaikka hän näitä lukisikin, ei varmasti kukaan ota tuota tosissaan, kyllä anteeksi pyydetään suoraan asianomaiselta. Ymmärtääkseni ei ole tilannetta mikä estäisi anteeksi pyynnön.
hyvä jos voit tällä tavalla saada helpotuksen tunteen..ehkäpä hän sen lukee ja voi ymmärtää sua .
rankalla tavalla...vain ja ainoastaan kasvotusten voit pyytää anteeksi, täällä ei todellakaan.
On tilanne mikä estää suoran anteeksipyynnön. Valitan, ettei ymmärryksesi riitä, enkä aio sinun ajatusmaailmaasi tässä asiassa avartaa.
Tällä palstalla ja se viesti on poistettu.
kirjoitit tänne palstalle? ja kenelle se oli tarkoitettu m&n
siihen naiseen jonka kuva täälä oli....
Muista nyt nimee vaikka se sata kertaa täällä lukikin.
sanoit..nyt on tämäkin arvoitus ratkaistu.
hi.hi:)
Nyt taisit sotkea entisestään ja sivullisia mukaan :(
Loukata voi, näinkin...
yrität kertoa ..että halusit vaan kiusata minua hetken. ei se mitään saat anteeksi!
kaikenlaisia tekstejä, että aika "paha" olisi pitänyt olla, että häiritsisi.. Oliko se jotakin henkilökohtaista?
Monesti sitä sellaisena hetkenä, jolloin tunteilee paljon, ..miellyttäviä tunteita tai ei, saattaa kirjoittaa ajattelematta juuri silloin.