Minulla on jonkin aikaa ollut ongelmia ihon kanssa. Iho kutisee, punoittaa ja kuivuu paikoittain, erityisesti kasvoista ja kaulan lähettyviltä. Myös nielua kutittaa välillä tosi paljon. Olen pölyallergikko ja syön siihen lääkettä päivittäin.
Kysymys kuuluukin, että kuinka nopeasti syömisen jälkeen teillä tulee oireita ruoka-aineista, joille olette allergisia? Ja kuinka kauan oireet kestävät? Mitään suurempaa yhteyttä tiettyjen ruoka-aineiden ja kutinan välillä en ole havainnut. Olen myös koivulle yms allerginen, olen menossa lääkärille jos päästäkseni laajempiin allergiatesteihin.
iho-oireet
kutina9393
0
430
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 695216
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai594637Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1254591Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3381927- 861549
- 921514
- 2581456
- 3301121
- 200981
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.51913