niin siis mulla alkoi nyt menkat kesken e-pilleri levyn vielä pitäis ensi viikon keskiviikkoon asti niitä syödä ja nyt alkoi aika runsas vuoto ihan yllättäen ja kovilla kivuilla mitä ei normaalisti ole.. ja aikasemmin olin pitkään tosi väsynyt ja vieläkin ja maha on koko ajan ihan turvonnut ja ääh ihan karmea olo ja pelästyin ihan kun yht äkkiä alko vuoto :o mistähän se voi johtua ja onko se jotenkin eriskummallista tai vaarallista? :o
yllätysmenkat tosi kovilla kivuilla :o
ihmetyttää kovasti
3393
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Voi johtua niistä pillereistä. Niillä tuppaa olemaan tuollasia sivuvaikutuksia.
Tietysti voi olla kyse myös keskenmenosta. Oletettavasti seksiä olet kuitenkin harrastanut.
Eriskummallista kyllä, epänormaalia kyllä, vaarallista... ei voi tietää, luultavasti ei.
no hmm jos oletamme että se on keskenmeno niin mistäs sen sitten tietää ja tarvitseekos sitten mitään tehdä, käydä lääkärissä tms? vai eikö mitään tarvitse tehdä :o
Voi olla keskenmeno, yleensä pillereiden aikana se vuoto ei ala yhtäkkiä noin kovana.
Voisit soittaa paikalliseen neuvolaan, ja kertoa puhelimitse tilanteesta, että syöt e-pillereitä, ja sinulla alkoi kova vuoto kesken kaiken vaikka levyssä on vielä pillereitä jäljellä.
Näin tekisin itse. Osaavat sitten kertoa sinulle, että tarviiko mennä esim. lääkärille, vai mistä voi johtua.