..ajaa ktm exc 125cc täystehosella liikenteessä, ettei leikkaa kiinni?
Kuulemma jos tasakaasulla ei voi ajaa niin pitääkö vähän väliä tiputtaa pienemmälle ja rullata taas isolle vaihteelle vai kytkin pohjassa kaasutella kunnolla?
Kuulemma jollakin oli 10km sisällä leiponut kiinni kun oli ajanut tasakaasulla?
Ja miten se voi käydä laihalla, jos ajaa tasakaasulla?
Miten..
7
892
Vastaukset
- amisviiksi ---
joo ei kannata uskoa kaikkia amistarinoita. Mites selität sen ettei nuo 2 tahtiset valkokilpiset s-motot leikkaile kokoaikaa kiinni??? Eli sulle on nyt yritetty syöttää paskaa. Oikea suutin vaan kiinni ja menoksi, kysy vaikka lähimmästä pärrä mestasta mikä on oikea suutin koko omaasi pyörään..
- amisamis..
Joo sitä minäkin, mutta piti varmistaa.
Yhdeltä kotka kuskilta oon kuullut, että kaasua pitää pumpata pidemmillä matkoilla :P Ja netistä, mutta eipä kannata nähtävästi kaikkeen uskoa. - omistaja824u3298
amisamis.. kirjoitti:
Joo sitä minäkin, mutta piti varmistaa.
Yhdeltä kotka kuskilta oon kuullut, että kaasua pitää pumpata pidemmillä matkoilla :P Ja netistä, mutta eipä kannata nähtävästi kaikkeen uskoa.Siis kannattaa välttää pitkien matkojen putkeen ajamista.
Pidä pieniä taukoja ja jos ajat pitkään tasakaasua, niin kannattaa välillä kiihdytellä. - exc:llä 125
omistaja824u3298 kirjoitti:
Siis kannattaa välttää pitkien matkojen putkeen ajamista.
Pidä pieniä taukoja ja jos ajat pitkään tasakaasua, niin kannattaa välillä kiihdytellä... 100 km tankillisella, jos välttää turhaa kiihdyttelyä ?
Entä miten 200km matkan onnistuvat ? - Ensioman
exc:llä 125 kirjoitti:
.. 100 km tankillisella, jos välttää turhaa kiihdyttelyä ?
Entä miten 200km matkan onnistuvat ?Nuo kilpapyörät on tehty ihan erilaiseen käyttöön.Hussella taitaa olla sellainen peli millä voi ajaa matka-ajoakin.
- ...
Ensioman kirjoitti:
Nuo kilpapyörät on tehty ihan erilaiseen käyttöön.Hussella taitaa olla sellainen peli millä voi ajaa matka-ajoakin.
näin yleensäkkin että 2 tahtisilla voi hyvin ajaa matkaa tasakaasulla. Muistaa vain risteykseen tultaessa antaa kaasua huolella, jotta voitelee riittävästi.
Yleensä nämä saadaan leipomaan kun ensiksi painetaan tasakaasulla pitkään tullaan risteykseen kytkin pohjassa kaasuttamatta, ja MOOOO.... Nim. kokemusta on yhden pytyn tuhoamisesta.... - hddh
... kirjoitti:
näin yleensäkkin että 2 tahtisilla voi hyvin ajaa matkaa tasakaasulla. Muistaa vain risteykseen tultaessa antaa kaasua huolella, jotta voitelee riittävästi.
Yleensä nämä saadaan leipomaan kun ensiksi painetaan tasakaasulla pitkään tullaan risteykseen kytkin pohjassa kaasuttamatta, ja MOOOO.... Nim. kokemusta on yhden pytyn tuhoamisesta....kone menee ainaki täysin tukkoon jos ajaa tasakaasulla! ja öljyilläkin on laatueroja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma212652Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.1032580Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne362509Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv742381PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist332270Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest102254Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k761880Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle1961752Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue
"Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel861664- 1341655