afrikkalaista kääpiösiiliä

löytyykö joltakin tai tutuillanne onko? Sopii kuuleman mukaan myös astmaatikoille. Kertokaa jos löytyy siilitietoutta.
5203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

astma kylläkin, kuinka kohtaisimme toisemme.
Odotan mielenkiinnolla tietoja tuosta siilistä:)

Äänestä

Minunkin teki aikaisemmin mieli hankkia sellainen. Sitten otin selvää tarkemmin ja ne tarvitsee eläviä toukkia ja muita hyönteisiä ruuakseen, niin arvelin sen ruokinnan hankalaksi ja epämiellyttäväksi.

Äänestä
  • noin pitkälle en vielä tiedoissani ollu päässytkään,hmmmm

    Äänestä

  • woude kirjoitti:

    noin pitkälle en vielä tiedoissani ollu päässytkään,hmmmm

    En viitsinyt sitten rueta kasvattamaan jauhotoukkia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


woude kirjoitti:

löytyykö joltakin tai tutuillanne onko? Sopii kuuleman mukaan myös astmaatikoille. Kertokaa jos löytyy siilitietoutta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu