Imetysvaatteita?

äipyli

Mistä löytyisi kivoja imetysvaatteita? Kaikkialla on vaan yksivärisiä, tylsiä vaatteita... Entä mitkä liikkeet Turun seudulla myyvät imetyspaitoja? H&M:n malleista en tykkää...

7

611

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 3 vuotta putkeen imettänyt

      Mun suosikkeja on glamourmom-topit. Ne nyt on näöltään ihan tavallisia spagettiolkaintoppeja, mutta niissä on todella hyvät sisäänrakennetut liivit ja imetyssysteemi. Laadukkaita, kestävät käyttöä ja pesuja. Ne nyt ei siis ole mitään kovin räväköitä ihmeellisiä, mutta tosi käteviä eivätkä näytä imetysvaatteilta. Niitä myy babyidean jälleenmyyjät.

      Vähän erikoisempia on ruotsalaisella Bara glad:lla. Sillä on pari suomalaista jälleenmyyjääkin suppealla valikoimalla, mutta oon tilannut onnistuneesti suoraan Ruotsistakin.

      Sitten on missymom, jolla on äitiysmalliston lisäksi aina jotain imetyspaitojakin.

      Entä ootkohan tutustunut ruotsalaiseen Boob-mallistoon? Sitä myy suomessa ainakin nettiemo ja bebes, tykkään niiden malleista tosi paljon ja on siellä yleensä jotain muutakin kuin ihan perusteepparia.

      Googlaamalla löytyy nuo kaikki, toivottavasti on apua!

      • äipyli

        Tuossa oli muutamia merkkejä, joita en ollut vielä itse löytänyt, täytyypi tutustua! Boobin paitoja mulla on pari ja niiden systeemi on tosi hyvä. En vaan ole niistä löytänyt kuin yksivärisiä paitoja! Täytyy jatkaa metsästystä!


    • muorila

      no hei kato nämä louhidesign.blogspot.com

    • imetysvaatteita
      • imetysvaatteita

      • Imetysvaatteita
        imetysvaatteita kirjoitti:

        Maitotyttö imetyspaidat: http://maitotyttopaidat.fi/kauppa/

        Ja kun ei vielä ole niin lämpimät ilmat, voi käyttää tavallista helposti nostettavaa (väljää) paitaa ja sen alla jotain seuraavista: imetystoppia, jossa on klipsuilla avattavat kupit, masutuubia, joka peittää liivit, vedät vain reunaa alaspäin imetettävän rinnan puolelta tai esim. Boobin imetystoppia.


    • annepienisirkusfi

      Hei!

      Itse tilasin joitamia imetysvaatteita eBayn kautta ja Asos.com:ista. Myös Figleavesia on kehuttu, mutta sieltä en ole itse tilannut. Totesin saman, että on vaikea löytää kivannäköisiä, vaan tarjonta on melko valjua... Siispä nettishoppaillen :)

      Huom! Tilaan eBaysta vain Euroopan Unionin alueelta. Eli jos olet vielä vihreä käyttäjä, niin muista ruksata kohta, kun suodatat haluamiasi ostoksia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3159
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2505
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2146
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      2055
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1962
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1594
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1570
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1263
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1168
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1093
    Aihe