tietääkö joku olisikohan mahdollista että kätilö ottais muutaman valokuvan vastssyntyneestä? tiedän että valokuvia saa ottaa kys. sairaalassa ja esikoisesta on niin hienoja kuvia. silloin mies oli mukana, nyt olen yksin. mutta haluaisin muutaman kuvan tästä toisesta ihanuudesta. ja mulle tehdään sektio joten itsehän en voi mitenkään mitään kuvia ottaa.
valokuvia?
aliisa ja vauva
2567
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
omassa sektiossani vaikka mies olikin mukana, niin anestesiahoitaja nappasi meistä muutaman perhekuvan kun pyysimme. Eli vauva oli siinä pöydällä mun sylissä ja mies vieressä. Ja ihania kuvia tulikin!
Eli kannattaa vaan heti ennen leikkausta kysäistä, josko joku sitten nappaisi pari kuvaa. Kyllä siellä on sen verran henkilökuntaa paikalla, että ainakin joko lastenhoitaja tai anestesiahoitaja varmastikin ehtii kuvat räppäsemään :)
Olen synnyttänyt 4 ihan alakautta ja kätilö on ottanut meistä kuvia pyydettäessä. Huonekaverini joutui hätäsektioon ja kuvia oli otettu. Pyydä, uskon että ottavat kuvia!