Mitä mieltä olette: jos sinkun ’C-lebrity’ sijaan olisi julkaistu vaikka ’If You Can’t Beat Them’ (olettaen että se olisi siis täysin uusi biisi), niin olisitteko suhtautuneet kappaleeseen yhtä negatiivisesti kuin C-lebrityyn? Vai onko tuo negatiivinen suhtautuminen lähtöisin nimenomaan siitä että tätä uutta verrataan alkuperäiseen Queeniin?
Veikkaan että jos albumin The Cosmos Rocks olisi julkaissut jokin muu bändi kuin Queen Paul Rodgers tai jokin ihan uusi bändi, niin sitä ei olisi kritisoitu niin paljoa… Nimittäin ihan perushyvää rock-kamaahan se on, ei siis mitään paskaa.
Uudesta albumista vielä
8
305
Vastaukset
- ...
Ongelma onkin nimenomaan siinä että levy on "perushyvää rock-kamaa", mutta niin ovat sadat muutkin tämän vuoden julkaisut.
Se ei siis eroa joukosta edukseen, ja levyn täydellinen hitittömyys tekee siitä ala-arvoisen verrattuna mihinkään aikaisempaan Queenin levyyn.
(Toisaalta jos tämä olisi julkaistu vaikkapa Crossin tai Brian Mayn nimellä, ei ero olisi ollut enään kovin suuri...) - vanha fani
If you can't beat them on loistava biisi C-lebrityyn verrattuna.
Mutta IYCBT ei olisi toiminut Rodgersin laulamana, alkuperäisessähän Freddie tekee yhden parhaista 'hevi' vedoistaan, eli laulaa tosi korkealta kiljumatta.
Rodgersin äänellä ko biisin esittäminen lienisi mahdotonta.
Jos joku muu olisi julkaissut TCRn heitä olisi varmaankin syytetty Queenin ja Bad Companyn matkimisesta :) - Bad Co.
En näe mitään syytä, miksi olisi pitänyt yhtäkkiä joku vanha biisi sinkkuna julkaista. Allekirjoittaneen mielestä C-lebrity potkii ja puree todella terävästi...hieno biisi!
- varmaan
ainoa tota mieltä :DDDD
- Bad Co.
varmaan kirjoitti:
ainoa tota mieltä :DDDD
"sä oletkin varmaan ainoa tota mieltä :DDDD"
Rohkenen epäillä, varsinkin nähtyään Latvian keikan moni yhtyi tähän näkemykseen :D - Sammy who was low
Bad Co. kirjoitti:
"sä oletkin varmaan ainoa tota mieltä :DDDD"
Rohkenen epäillä, varsinkin nähtyään Latvian keikan moni yhtyi tähän näkemykseen :D"Rohkenen epäillä, varsinkin nähtyään Latvian keikan moni yhtyi tähän näkemykseen :D"
Biisi tosiaan toimii livenä huomattavasti paremmin mitä studioversio. Tämän huomasin jo tammikuussa nähtyäni biisin Al Murrayn ohjelmassa.
Tosin huomasin myös senkin, että kyseisellä keikalla lauloin lähestulkoon jokaisessa Queenin vanhassa biisissä kuten monet muutkin lavan reunassa seisseet. Helppoa se oli kun hardcore-fanitus-ajoiltani muistan vieläkin biisit suurinpiirtein ulkoa. C-lebrityn aikana olin kuitenkin ainoa joka lauloi ja hehkutti. - Bad Co.
Sammy who was low kirjoitti:
"Rohkenen epäillä, varsinkin nähtyään Latvian keikan moni yhtyi tähän näkemykseen :D"
Biisi tosiaan toimii livenä huomattavasti paremmin mitä studioversio. Tämän huomasin jo tammikuussa nähtyäni biisin Al Murrayn ohjelmassa.
Tosin huomasin myös senkin, että kyseisellä keikalla lauloin lähestulkoon jokaisessa Queenin vanhassa biisissä kuten monet muutkin lavan reunassa seisseet. Helppoa se oli kun hardcore-fanitus-ajoiltani muistan vieläkin biisit suurinpiirtein ulkoa. C-lebrityn aikana olin kuitenkin ainoa joka lauloi ja hehkutti."Biisi tosiaan toimii livenä huomattavasti paremmin mitä studioversio. Tämän huomasin jo tammikuussa nähtyäni biisin Al Murrayn ohjelmassa. "
Tarkoitat varmaankin huhtikuussa, sillä silloin se näki ensimmäistä kertaa päivävaloa. - Sammy who was low
Bad Co. kirjoitti:
"Biisi tosiaan toimii livenä huomattavasti paremmin mitä studioversio. Tämän huomasin jo tammikuussa nähtyäni biisin Al Murrayn ohjelmassa. "
Tarkoitat varmaankin huhtikuussa, sillä silloin se näki ensimmäistä kertaa päivävaloa."Tarkoitat varmaankin huhtikuussa, sillä silloin se näki ensimmäistä kertaa päivävaloa."
Voi olla! En ihan tarkkaan muista mikä päivä ja kuukausi se oli. Mutta sama ohjelma kuitenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1803241Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3732121Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii441979- 411941
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321461Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931231- 541193
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul3841071Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles114993- 42817